Dilek Köse

Dilek Köse hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? Eğitim durumu nedir? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılında dünyaya gelen oyuncu Dilek Köse baba tarafından aslen Yozgat’lıdır. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümü’nden mezun olan güzel isim günümüzde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Şan, vokal ve yüzme eğitimleri almış, piyano çalmaktan ve şarkı söylemekten büyük keyif almaktadır. Dizi oyunculuğunun yanı sıra tiyatro ile de aktif olarak ilgilenmekte ve tiyatro oyunlarında sahne almaktadır.

İleri derecede İngilizce bilmekte, Almanca ve İtalyanca dillerini ise başlangıç seviyesinde bilmektedir. Ayrıca iyi bir Karadeniz şivesi’ne sahiptir.

Blacklist oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Dilek Köse en son Kızgın Damdaki Kedi ve Yaban Ördeği isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Günümüzde ise Fox Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Mucize Doktor isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Dizide Doktor (Onur Tuna) Ferman’ın otizm’li ve engelli olan kız kardeşi Fatoş karakterini canlandırmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz