Dilara Sayan

Dilara Sayan Haber Global bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Dilara Sayan Kimdir?

Dilara Sayan Haber Programı Sunucusu, Haber Spikeri. @haberglobal – Hafta Sonu Ana Haber ve Sıra Dışı Gündem programlarının sunucusu.

Ankara Üniversitesi’nden 2017 yılında mezun olmuştur. Üniversite eğitimi hayatı sonrasında İstanbul’a yerleşmiştir. İstanbul’da reklam ve film senaryoları yazmanın yanı sıra, reklam yapımcılığı yapmaya başlamıştır.
Dilara Sayan3 jpg
İlerleyen süreçte Amerika’ya taşınan başarılı isim, ABD’de çeşitli eğitimler alıp çalışmalara katılmış, ilgi alanı ve merakı doğrultusunda “Medya ve manipülasyon” çalışmaları üzerine yoğunlaşmıştır.

Tekrar Türkiye’ye dönen Sayan, Ülke TV ekranında “Dünya Değiştikçe” isimli programın canlı yayın moderatörlüğü ve içerik yönetimi görevini üstlenmiştir. Daha sonra Deba Medya tarafından “Yılın en iyi çıkış yapan sunucusu” ödülüne layık görülen isim olmuştur.

2022 yılının Ocak ayında ise Haber Global ekranına transfer olmuştur. Günümüz itibariyle Hafta sonu haberleri ve Sıra Dışı Gündem Programlarını sunmakta, gün içinde yaşanan tüm gelişmeleri izleyicilere aktarmaktadır.

Dilara Sayan Nereli?

Dilara Sayan baba tarafından aslen Bolvadin’lidir. Babası Ömer Fatih Sayan’dır. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre baba tarafından Afyonkarahisar, Bolvadin İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Resmi instagram hesabı @dilarasayan_ ‘dır. Maalesef henüz doğum tarihi, boyu, kilosu, kaç yaşında olduğu ve memleketi gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz