Dilan Gezaza

0

Dilan Gezaza Disney’in dijital yayın platformu olan Disney Plus’ta yayınlanan Kaçış isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Güzel oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Dilan Gezaza Kimdir?

Dilan Gezaza Türk asıllı oyuncudur. 1988 senesinde, Almanya’nın Mainz Şehrinde dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü Almanya’da biç tiyatro oyununda sahne almış, ayrıca sinema ve diziler de oynamıştır.

Güzel isim oyunculuk kariyeri öncesinde oyunculuk eğitimi de almıştır. Almanca ve Türkçe’yi ana dili olarak konuşabilmektedir. Ayrıca temel düzeyde İngilizce, Fransızca ve Kürtçe bilmektedir.

Eğitimleri:

Polly Pogosyan ile İngilizce Dersleri
Almanca, Film ve Televizyon Akademisi, Berlin Senaryo Yazarlığı Programı
Craft Oyunculuk Atölyesi
İstanbul Cast Direktörü Harika Uygur ile Workshop
Metod Oyunculuğu – Karin Seven Berlin
Linklator Metodu- Huria Schulte; Roma, Berlin

Oynadığı Diziler, Oyunculuk Kariyeri:

Almanya’da Other Than That, I’m Fine, Rauhantekijä ve Ununterbrochen reden gibi projelerde rol almıştır. 2022 yılında ise Disney Plusta yayınlanan Kaçış adlı dizi için kamera karşısına geçmiştir. Bu dizi güzel oyuncunun Türkiye’de rol aldığı ilk dizi ve ilk proje olmuştur.

Dizi de ayrıca Engin Akyürek, İrem Helvacıoğlu, Levent Ülgen, Aras Aydın, Onur Bay, Leyla Tanlar ve Aziz Çapkurt gibi isimler de rol almıştır.

Dilan Gezaza Boyu, Kaç Yaşında?

Dilan Gezaza 34 yaşında ve 1.63 boyundadır. Kilosu 58, saç rengi Kumral, göz rengi ise mavi’dir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @dilangezaza ‘dır. Aktif olarak sosyal medya hesaplarını kullanmaktadır. Yaşantısını Almanya Berlin’de sürdüren başarılı oyuncu geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye gelerek 1 ay Gaziantep’te konaklamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz