Dilan Gerede Erkaya

0

Dilan Gerede Erkaya kaç yaşında? kimdir? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2000 yılında Amerika New York’ta dünyaya gelmiştir. Annesi Bennu Gerede, babası ise fotoğrafçı Koray Erkaya’dır. Daren isminde bir ikiz erkek kardeşi ayrıca 2001 doğumlu Miro adında bir erkek kardeşi vardır.

Anne ve babasının fotoğraf sanatçısı olması sebebi ile de çok küçük yaşlardan itibaren fotoğraf ile ilgilenmeye başlamıştır. 10 yaşından bu yana grafiti yapmaktadır. 15 yaşında iken yapmış olduğu Doors of Perception adlı sergisini Piramid Sanat’ta açmıştır. Anneannesi de yönetmen’dir. Anne ve babasının çağdaş sanatçı ve fotoğrafçı olması onun sanata çok yakın olmasını sağlamış yetiştiği ortamdan çok etkilenmiştir.

Son dönemlerde iş adamı Mustafa Koç’un kızı Aylin Koç ile birlikteliğiyle sıkça gündeme gelen Dilan Gerede Erkaya, ilk dönemlerde objektiflerden kaçmayı tercih ediyordu. Ancak son zamanlarda aşkları doludizgin devam etmekte ve aşklarını kimseden gizlememektedirler.

Sıkı bir motosiklet kullanıcısıdır. Ancak 2018 yılının Mart ayında Bali’de motosikleti ile kaza geçirmiş ve ayağından sakatlanmıştır. Bali’de ameliyat olmuş ancak istenen sonuçlar alınamamış ameliyatın ardından ayağı mikrop kapmıştır. Hemen annesi ile İstanbul’a dönmüş ve tekrar ameliyat olarak eski sağlığına kavuşmuştur.

Japon sanatının yanı sıra dövmeleri ile de dikkatleri üzerine çeken ünlü isim ayrıca tam bir kaykay ve sörf hastasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz