Dilan Ay

Dilan Ay hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Dilan Ay aslen Mardin’lidir. Boyu 1.78 cm, kilosu 58, burcu ise koç.

Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı güzel isim genellikle youtube video kanalında sağlıklı beslenme ve spor üzerine paylaşımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Kendisini kilolu hissettiği dönemlerde sağlıklı beslenme ve spor üzerine odaklanmış daha sonra kız kardeşi İrem Ay’ın da desteği ile kanal açarak videolarını paylaşmaya karar vermiştir.

Yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte, Beykent Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü üzerine eğitim hayatını tamamlamıştır. Bir çok kaynakta kız kardeşi İrem’in Miami’de yaşadığı belirtilmektedir. Bir de sütlaç isminde bir kedisi vardır. Üniversiteye hazırlanacağı dönemde anneannesini yitirmiştir, o dönemde onunla yaşadığını ve kendisine onun baktığını bir videosunda dile getirmiştir.


Sosyal medya dışında oyuncu kimliği ile de tanınan Dilan Ay, oyunculuk eğitimi almış, ekranların sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid dizisinde bir kaç bölümde oyuncu olarak yer almıştır. Ayrıca reklam ve klip çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Kendisi gibi sosyal medyanın başarılı isimlerinden olan Damla Altun’u beğendiğini belirten güzel isim video kanalında, günlük kalori ve besin cetveli, makyaj, giyim, üniversite hayatı, cilt bakım ve saç modelleri gibi içerikleri de paylaşmaktadır. En büyük hayalinin ise tüm dünyayı gezmek olduğunu dile getirmiştir.

2019 yılında ise Tv8 ekranlarında yayınlanan ve Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Exatlon Challenge isimli yarışma programına katılmıştır. Yarışmada birbirinden ünlü 18 sosyal medya fenomeni kıyasıya bir mücadele vermektedir.

Günümüz itibariyle youtube video kanalında 39,8 B, resmi instagram hesabında ise 38,6bin civarında takipçisi bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz