Didem Karagenç

0

Didem Karagenç Team Visa’ya katılan ilk Türk kadın futbolcudur. Peki aslen nereli? kaç yaşında? futbol kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Ekim ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Günümüzde hem Beşiktaş takımında, hem de Türkiye Bayan A Milli takım kadrosunda yer almaktadır. Her iki takımında kaptanlığını üstlenmekte ve 3 numaralı formayı giymektedir. Çocukluk yıllarında başlayan top merakı ve mahalledeki erkeklerin onu takıma almalarına ikna ederek futbol dünyasına girmiştir.

Didem Karagenç oynadığı takımlar;

Futbol kariyerine Sakarya Yenikent Güneşspor takımı alt yapısında başlamıştır. Ardından Gazi Üniversitesi Spor ve Konak Belediye Spor takımlarında forma giymiştir. 2015 sezonundan bu yana ise Beşiktaş takımında forma giymektedir. Beşiktaş takımı ile birlikte 2018-2019 Kadınlar 1. Ligi Türkiye Şampiyonluğunu yaşamıştır. Beşiktaş takımının ardından hedefinin mutlaka Avrupa olduğunu, Avrupa ‘da futbol oynamaz ise de Türkiye’de Beşiktaş takımı dışında bir takımda futbol oynamayacağını belirtmiştir. Avrupa’da oynamak için elinden geleni yaptığını ve çok sıkı çalıştığını belirten Didem Karagenç ayrıca Analiz uzmanı olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nda görev almaktadır.


2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nın Resmi Ödeme Hizmetleri Ortağı Visa, kadın futbolunun güçlendirilmesi ve desteklenmesi amacı ile Avrupa’da 14 kadın futbolcunun dahil olduğu Team Visa programı kapsamında Didem Karagenç’in sponsorluğunu üstlenmiştir.

Kadın Dünya Kupası boyunca @banuka, ile birlikte Socrates Youtube kanalında program yapmıştır. Günümüzde Bahçeşehir Üniversitesi’nde master yaptığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak öğretmenlik yaptığı da bazı kaynaklarda belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz