Didem Balık

Didem Balık Uluslararası Opera Sanatçısı, ses eğitmeni, Avrupa ve Amerika’da konserler veren dünyada OperaTwins olarak bilinen ikiz kardeşlerden birisidir. 21 Mayıs doğumlu, boğa burcudur. İkiz kardeşi Sinem Soprano, Didem Balık ise mezzo soprano’dur. Yıllarını Viyana’da geçirmişlerdir.

Bir dönem ses tellerinde kist oluştuğunu ve ameliyat olması gerektiğini öğrenmiş, ameliyatın kariyerine ciddi zarar vereceğinden endişe duymuştur. Ancak ameliyat olacağı zamana kadar kendisini iyileştirmenin yollarını aramış ve Kozmik Enerji Öğretileri ile karşılaşmıştır. Ardından Kozmik Enerji danışmanına başvuru yapmış, enerji çalışmalarına başlamış, ameliyat için doktora gittiğinde ses tellerinde bulunan kistin kaybolduğunu ve ameliyat’a gerek kalmadığını öğrenmiştir. Bu mucizenin üzerine Rus Ekolü olan Kozmik Enerji öğretilerini öğrenmeye karar veren Didem Balık, eğitimini tamamlayıp Kozmik Enerji Danışmanı olarak, bu öğretileri aktarmaya başlamıştır. Bir süre sonra Amerikan Kızılderilileri tarafından ruhsal olarak evlat edinilmiş, Kadim Kızılderili Şifası’nı öğrenerek Native American Medicine Woman olmuştur. Günümüzde danışmanlığını yaptığı öğretilerin aktarımında yer yer Şaman tekniğini de kullanmaktadır.

Kozmik Enerji ve Kadim Kızılderili Şifasının birleşmesi ile ortaya çıkan Kendi Kendini İyileştirme Yetisi’ni kitlelere ulaşmasını misyon edinmiş, kişi ve gruplarla çalışmalar yapmakta ve seminerler vermektedir.

Didem Balık eğitim hayatı, kariyeri;

İkiz kardeşi Sinem Balık ile birlikte İzmir 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından 2000 yılında Konservatuvar Mezunları Derneği tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığı ile Avusturya’ya gönderildiler. Eğitimlerine Viyana’da, Prayner Konservatuvarı’nda devam ettiler.

Placido Domingo, Lia Lantieri, Katia Riccarielli, Dolora Zajick, Eraldo Salmieri, Juan Diego Florez, Maximilian Cencic, Toma Popescu ve Manfred Mayerhofer gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle repertuvar, yorum ve teknik çalışmaları yaptı. Bir kaç sene önce Atlantic Records’ın sahibi, müzik otoritesi Ahmet Ertegün, New York’taki konserleri sonrasında, seslerinin ışıltılı kalitesine çarpıldığını söyleyerek, herkesin OperaTwins’i muhakkak dinlemesini tavsiye etmiştir.

OperaTwins ismi ile Viyana, New York, Linz, Washington, Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Düsseldorf, Essen, Frankfurt, Graz, Galaz, Brüksel gibi şehirlerde konserler vermişlerdir.

Aslen İzmir’li olan ünlü isim 21 Mayıs doğumludur ancak doğum yılı bilgisine ulaşılamamıştır. 2019 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Benimle Söyle isimli programda yer almıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz