Didem Arslan Yılmaz

5

Didem Arslan Yılmaz hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? evli mi? boyu, kilosu kaç? mesleki kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelmiş, Oğlak burcudur. Annesi Makbule Arslan, babası ise Kasım Arslan’dır. Boyu 1.78 cm, kilosu ise 74 olan güzel sunucunun göz rengi Kahverengi, saç rengi ise kızıl’dır.

Kadıköy Kız Lisesi ardından, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Radyo Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğu sene Flash Tv ekranları ile televizyon dünyasına giriş yapmıştır. Üniversite döneminde iken bir süre fotoğrafçılık ile ilgilenmiştir.

İyi bir televizyon izleyicisi olan Didem Arslan Yılmaz, mesleki kariyeri öncesinde TRT’de hayranlıkla izlediği haber spikerleri ve takip ettiği köşe yazarlığı olduğunu belirtmiştir. Ama hiç bir zaman meslek olarak hayal etmemiştir, Üniversite de ilk tercihi ise Hukuk Fakültesi olmuştur. Diğer tercihine ise İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nu yazmış ve oradan mezun olmuştur.

Profesyonel anlamda televizyon dünyasına Kanal D Haber ile başlamış daha sonra bir çok kurum bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Didem Arslan Yılmaz sunduğu programlar, çalıştığı kanallar;

1988 yılından bu yana haber sektöründe yer almış, ilk olarak Eminönü Belediyesi tarafından çıkarılan bir dergide çalışmıştır. Halkla İlişkiler departmanında görev almıştır. Flash Tv’de haber sunarak televizyon dünyasına adım attı. Ardından Kanal D’de muhabirlik yaptı. Serdar Cebe ile birlikte Çalar Saat adlı programı sundu. Ardından Show Tv, Kanal 6 ve Star Tv’de Uğur Dündar’ın ekibine katılmıştır. Habertürk’te Haber Sahası, 13 Ajansı, Gün Ortası gibi programları sunmuştur. 2016 yılının Eylül ayında CNN Türk televizyonundan ayrılarak tekrar Habertürk’e dönen Yılmaz günümüzde Türkiye’nin Nabzı isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Kanal D Televizyon kanalında istihbarat şefi olarak görev yapan Kürşat Yılmaz ile evli ve bu evliliklerinden Mina isminde 2002 doğumlu bir kızı vardır.

Kitaplarını okumaktan büyük keyif aldığı bazı yazarlar, Ahmet Hamdi Tanpınar, Orhan Pamuk, Yaşar Kemal, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Sabahattin Ali ve Peyami Safa’dır. Yabancı edebiyatta ise Dostoyevski, Kafka, Orwell, Pavese Murakami ve Kazuo İshiguro. Ayrıca biyografi ya da otobiyografi türünde kitapları muhakkak okumaya çalışmaktadır.

Ekranların başarılı ismi Didem Arslan Yılmaz İstanbul’da doğmuştur ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

5 Yorumlar

  1. Ukala kendini begenmis prof. Cilingirogluna sabriniza hayran kaldim. Ve sizi goremedim kac gun oldu haberturkte cok merak ettim.
    Cilingiroglu haksizdi sosyal media yorumlarina sasirdim programin tamamini izlesinler sonra yorum yapsinlar.

  2. program yapmıyorlar türk ailesinin altını oyuyorlar. yıllardan beri bıkmadan usanmadan sabırla türk toplumuna fitne fesat yayıyorlar. bu tür programların tamamı yayından kaldırılmalı. rtük göreve!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz