KimNereli.net

Didem Arslan Yılmaz

Didem Arslan Yılmaz Kimdir?

Didem Arslan Yılmaz
Gerçek adı: Didem Arslan Yılmaz
Doğum Tarihi: 12/01/1974 (46 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Kürşat Yılmaz ile)
Boy: 1.78
Kilo: 74
Burç: Oğlak
Meslek: Haber Spikeri Moderatör Muhabir Sunucu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Didem Arslan Yılmaz Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Didem Arslan Yılmaz hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? evli mi? boyu, kilosu kaç? mesleki kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelmiş, Oğlak burcudur. Annesi Makbule Arslan, babası ise Kasım Arslan’dır. Boyu 1.78 cm, kilosu ise 74 olan güzel sunucunun göz rengi Kahverengi, saç rengi ise kızıl’dır.

Kadıköy Kız Lisesi ardından, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Radyo Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğu sene Flash Tv ekranları ile televizyon dünyasına giriş yapmıştır. Üniversite döneminde iken bir süre fotoğrafçılık ile ilgilenmiştir.

İyi bir televizyon izleyicisi olan Didem Arslan Yılmaz, mesleki kariyeri öncesinde TRT’de hayranlıkla izlediği haber spikerleri ve takip ettiği köşe yazarlığı olduğunu belirtmiştir. Ama hiç bir zaman meslek olarak hayal etmemiştir, Üniversite de ilk tercihi ise Hukuk Fakültesi olmuştur. Diğer tercihine ise İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nu yazmış ve oradan mezun olmuştur.

Profesyonel anlamda televizyon dünyasına Kanal D Haber ile başlamış daha sonra bir çok kurum bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Didem Arslan Yılmaz sunduğu programlar, çalıştığı kanallar;

1988 yılından bu yana haber sektöründe yer almış, ilk olarak Eminönü Belediyesi tarafından çıkarılan bir dergide çalışmıştır. Halkla İlişkiler departmanında görev almıştır. Flash Tv’de haber sunarak televizyon dünyasına adım attı. Ardından Kanal D’de muhabirlik yaptı. Serdar Cebe ile birlikte Çalar Saat adlı programı sundu. Ardından Show Tv, Kanal 6 ve Star Tv’de Uğur Dündar’ın ekibine katılmıştır. Habertürk’te Haber Sahası, 13 Ajansı, Gün Ortası gibi programları sunmuştur. 2016 yılının Eylül ayında CNN Türk televizyonundan ayrılarak tekrar Habertürk’e dönen Yılmaz günümüzde Türkiye’nin Nabzı isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Kanal D Televizyon kanalında istihbarat şefi olarak görev yapan Kürşat Yılmaz ile evli ve bu evliliklerinden Mina isminde 2002 doğumlu bir kızı vardır.

Kitaplarını okumaktan büyük keyif aldığı bazı yazarlar, Ahmet Hamdi Tanpınar, Orhan Pamuk, Yaşar Kemal, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Sabahattin Ali ve Peyami Safa’dır. Yabancı edebiyatta ise Dostoyevski, Kafka, Orwell, Pavese Murakami ve Kazuo İshiguro. Ayrıca biyografi ya da otobiyografi türünde kitapları muhakkak okumaya çalışmaktadır.

Ekranların başarılı ismi Didem Arslan Yılmaz İstanbul’da doğmuştur ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.


YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. veysel Degirmenci 6 Kasım 2019

    montlarinizi beginiyorum yakin zamanda siparis verecegim

  2. Armağan Akbaş 1 Nisan 2020

    Bu sizi çok taktir ettim. Bir hekim olarak şımarık kişiye payını verdiniz Tşk.

Didem Arslan Yılmaz
Gerçek adı: Didem Arslan Yılmaz
Doğum Tarihi: 12/01/1974 (46 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Kürşat Yılmaz ile)
Boy: 1.78
Kilo: 74
Burç: Oğlak
Meslek: Haber Spikeri Moderatör Muhabir Sunucu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

472.388 kez okundu

2.

Beren Saat

414.518 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

410.879 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

355.281 kez okundu

5.

Tarık Akan

306.038 kez okundu

6.

Tarkan

251.346 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.596 kez okundu

8.

Emre Mor

210.910 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.207 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

206.186 kez okundu