Dicle Olcay

Dicle Olcay hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? nereli? kimdir? Müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş, Yay burcudur. Müzik severler tarafından O Ses Türkiye adlı yarışma ile tanınmıştır. Yarışmaya katıldığı dönemde üniversite okuduğunu o nedenle üniversiteyi gerektiğinden daha uzun bir sürede bitirdiğini aktarmıştır. Yarışmada finale kalamamış ancak kendisinin yarışmayı zaten Murat Boz’u tanıyarak kazandığını dile getirmiştir. Yarışmanın ardından Murat Boz’un vokalisti olarak çalışmaya başlamıştır. 1 ay içinde neredeyse 21 konser olduğunu ve sürekli sahne aldıklarını belirtmiştir.

Profesyonel müzik kariyerinde Bengü ve Murat Boz gibi sanatçıların vokalistliğini üstlenen Dicle Olcay, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur.

Televizyon dünyasının sevilen dizilerinde de şarkılar seslendirmiş, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Maktul’u, İnternet dizisi Fi’de ise Aç Kapıyı Gir İçeri isimli şarkıları seslendirmiştir.

2017 senesinde ilk single çalışması Zamanında ile müzik severlerle buluşan başarılı sanatçı 2018 yılında Dizinin Dibinde isimli şarkıya video klip çekmiştir. İlk video klibini ise Zamanında isimli şarkıya çekmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz