Derya Tuna

Derya Tuna uzun yıllar magazin ve medya gündeminde İbrahim Tatlıses ile birlikteliği ile çok konuşulmuştur. 18 yıllık birlikteliklerini sonlandırmış uzun süre medya’dan uzak bir yaşamı tercih etmiştir. Peki kimdir? çocukları kimlerdir? aslen nereli? yeniden evlendi mi?, hakkında merak edilen soruların cevapları.

13 Ağustos 2018 tarihinde Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan 4 Kadın Zamanı adlı programda sunucu olarak yer alan Derya Tuna 1965 yılında dünyaya gelmiştir. 2018 yılı itibariyle 53 yaşındadır.

Derya Tuna, İbrahim Tatlıses ile tanıştığı yıllarda bir gazino’da şarkıcılık yapmakta idi. Daha sonra Tatlıses ile birlikte yaşamaya başlamış ve 1983 yılında Günah, 1985 yılında Yalnızım ve 1987 yılında Gülüm Benim adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

Özellikle ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ile birlikteliği ve beraber rol aldığı sinema filmleri ile hatırlanmaktadır.


Tatlıses ile beraberliğinden İdo Tatlıses isminde bir oğlu vardır. Bu birlikteliği 18 yılın ardından 2001 yılında son bulmuştur.

Derya Tuna nerede doğdu, aslen nereli?

İstanbul doğumlu ünlü isim, baba tarafından aslen Sivas, anne tarafından ise aslen Selanik göçmenidir.

3 kız, 1 erkek kardeşi olan geniş bir ailenin evladı olarak dünyaya gelen Derya Tuna, orta halli mutlu ve huzurlu bir ailenin evladı olarak doğmuştur. Evlat kıymeti bilen bir anne ve babanın kızı olduğunu, o yıllarda aile kavramını ve ailenin önemini öğrettiklerini belirtmiştir. 2014 yılındaki röportajında annesi, ablası, yeğeni, yeğeninin çocuğu ve oğlu ile birlikte aynı evde yaşadığını, kalabalık olduklarını aktarmıştır. Kalabalık bir aileden geldiği için sofraya tek başına oturmayı sevmediğini dile getirmiştir. Ayrıca yaş ilerledikçe evlenmeyi de düşünebileceğini, oğlunun bir gün evleneceğini ve yalnız kalmak istemediğini’de röportajın devamında belirtmiştir.

Derya Tuna’nın boyu, kilosu ve diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz