Derya Can Göçen

Derya Can Göçen hakkında merak edilen soruların cevapları. 2020 Survivor yarışmacıları arasında yer alan Milli Sporcu kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? kariyeri, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Derya Can Göçen aslen Çanakkale doğumludur. Boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Dünya Serbest Dalış rekortmeni, Milli sporcu’dur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Ardından Beden Eğitimi öğretmeni olarak çalışmalarını sürdürmüş, geçmişten günümüze Çanakkale Bölgesi’nde düzenlenmiş olan bir çok şampiyonada madalya kazanmıştır.

Henüz 8 yaşınka iken atletizm ile spor hayatına adım atmış, Lise döneminde Tekvando ile tanışmış, 2000 Olimpiyatları Kadrosuna dahil olmuştur. İlerleyen süreçte ilginç bir hikaye sonucunda dalış sporu ile tanışmıştır.


Aslında Su altı korkusu olduğunu belirten Milli sporcu bu korkusun yenebilmek adına 15 yaşında iken tüplü dalışa başlamıştır. Daha sonra Çanakkale Dalış okulunda Serbest Dalış takımında olan bir yakınının ısrar etmesi sonucu, serbest dalış sporunu yapmaya karar vermiştir. 21 Eylül 2002 tarihinde, ilk serbest dalış deneyimini gerçekleştirmiş, günümüze kadar ise Serbest dalışta, 5 Dünya rekoru elde eden Milli Sporcu olmuş, ayrıca 40’ın üzerinde Türkiye rekoru kırmıştır. Dünya Şampiyonalarında ise birçok madalyaya sahip isimdir. Bu spor dalında, Ülkemizde Milli takım’a en çok seçilen ve Uluslararası alanda madalya kazanan ilk kadın sporcu unvanının sahibidir.

Derya Can Göçen evli mi? eşi kim?

Tayfun Göçen ile evli olan Milli sporcunun, Derin Helen ve Poyraz Mustafa isimlerinde bir oğlu, bir de kızı vardır.

Deniz’in kendisi için, iki nefes arasındaki sonsuzluk demek olduğunu aktaran Göçen, tek nefes ile 111 metreye dalabilmekte, nefesini 6,5 dakika tutup, havuz’da yatay olarak tam 204 mt. yüzebilmektedir. Kızı Derin Helen doğduktan 21 gün sonra koşu antrenmanlarına başlamış, çünkü o dönemde 2016 yılının yaz döneminde yeni rekorlar hedeflemekte idi. Kızı 10 aylık iken ise Türkiye rekoru kırıp dünya 3.sü olmuştur. Oğlu doğduktan 6 ay sonra ise Dünya Şampiyonasında finalde en iyi derecelere sahip olmuştur.

2020 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan ve Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2020 yarışmacıları arasına katılan isimlerden birisi olmuştur. Sporcu kimliği ile yarışmanın iddialı isimleri arasında yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz