Deniz Türüç

Deniz Türüç Türk futbolunun son yıllarda parlayan isimleri arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? Hangi takımlarda forma giydi? kısaca futbol hayatı ve biyografisi.

1993 yılının Ocak ayında Hollanda, Enschede’ de dünyaya gelmiştir, burcu Oğlak, boyu 1.77 cm, kilosu ise 72’dir. Sağ açık ve sol açıkta oynamakta asıl mevkisi orta sahadır, sol ayağı çok etkilidir, sağ ayağını da yine aynı etkinlikte kullanabilmektedir.

9 yaşına kadar amatör takımlarda top koşturmuş ardından FC Twente takımı alt yapısına katılmıştır. 8 senelik Twente macerasının sonunda ilk profesyonel sözleşme imzaladığı yine Hollanda ekiplerinden olan Go Ahead Eagles takımına transfer olmuştur. 27 Temmuz 2015 tarihinde ise Türkiye Süper Lig ekiplerinden Kayserispor takımı ile 800 Bin Euro imza bedeli karşılığında anlaşma sağladı. 2019 sezonunda ise 2 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Kayserispor takımından Fenerbahçe takımına transfer olmuştur.


Transfer döneminde Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor ile adı sıkça anılan Deniz Türüç aslen İzmir Buca’lıdır. Anne ve babası da Hollanda doğumlu olan futbolcunun dedesi ve ninesi çalışmak ve Avrupa’yı gezip görmek için Hollanda’ya göç etmişler. Annesi ve babası da orada bir peynir fabrikasın da çalışmışlar ve emekli olmuşlardır. İki erkek kardeşi, bir de ablası var. Erkek kardeşlerinin ikisi de kendisi gibi futbol oynamaktalar. Sezer Sefer ve İlkan Türüç olan kardeşleri de Twente alt yapısında yetişmişlerdir. Ablası ise Hollanda da Turizm üzerine eğitim görmüştür.

Deniz Türüç Milli takım kariyeri;

Türkiye U19 Milli formayı 1, A2 Milli formayı da bir kez giymiştir. Ayrıca 2 kez Hollanda U20 Milli formasını giyen Deniz Türüç 27 Mart 2017 tarihinde Türkiye A Milli takım kadrosuna seçilmiştir. Bugüne kadar toplam 5 kez A Milli formayı giymiştir.

Ayden Türüç ile evli ve bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz