Deniz Taşar

Deniz Taşar hakkında merak edilen soruların yanıtları. Kimdir? Kaç Yaşında? Nerede Doğdu? Albümleri, eğitimi, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Caz şarkıcısı Deniz Taşar 18 ocak 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çocukluk yılları bol bol müzik ile geçmiştir. Ancak erken yaşta bir çok enstrüman çalan ve yolunun müzik olduğu kesin olan çocuklardan olmadığını çünkü o yıllarda çok çekindgen olduğunu dile getirmiştir. Müzik ile bağlılığını mümkün olduğunca o dönemlerde kendisinde saklamaya çalışmıştır. Ayna karşısına geçtiğini, o yıllarda tam bir Michael Jackson hayranı olduğunu, evde ona ait konser, sahne arkası ve klip görüntülerinin olduğu video kasetlerini izleyip durmadan danslarını ve taklidini yapmıştır.

Robert Kolejinde lise eğitimi gördüğü dönemde orkestra seçmelerine katılması ve kazanmasıyla başladı müzik hayatı. Bir yandan orkestranın vokalistliğini yaparken diğer yandan tiyatro ve müzikallerde yer aldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesinden mezun oldu.


Üniversitede amatör bir grupla müzik hayatına tam anlamıyla başlamış oldu ve profesyonel hayatına taşıdı. 2013 yılında Nardis Genç Caz Vokal yarışmasına katılan ve birinci olan şarkıcı, İKSV Genç Caz ve Jamzz Akbank Genç Caz yarışmalarında da başarı elde etti. Aynı yıl caz kulüpleri ve caz festivallerinde de sahne aldı.

Özgün müziğe yoğunlaşan genç şarkıcı kendi adına yaptığı çalışmalar dışında “Songs From A Breeze” adlı projeye de imza attı, bas gitar ve vokalden oluşan bu projede Şentürk Öztaş ile beraber çalıştı. 2016 yılında ilk solo albümü “Uykuda Bir Bulut” hem sonrasında ise “Songs From A Breeze” ile “Chapter One” isimli duo albümünü sevenleriyle buluşturdu. Aynı zamanda eskiz çalışmalarıyla da yakından ilgilenen genç şarkıcı çizimin hayatının önemli bir parçası olduğunu söylüyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz