Deniz Öncü

Deniz Öncü genç Milli Motosiklet yarışçısıdır. Genç yaşına rağmen elde ettiği başarılar ile ülkemizi büyük bir gurur ile temsil etmeye devam etmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, yarışmaları, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Deniz Öncü Kimdir? Nereli?

2003 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen genç motosikletçi, Antalya’nın Alanya İlçesi’nde doğmuştur. Kardeşi Can Öncü ile Çift yumurta ikizleri olarak dünyaya gelmiş, 4 yaşında iken motosiklet sürmeye başlamıştır.

Kariyerine 2011 yılında adım atmış günümüze kadar bir çok yarışmada başarıları ile adından söz ettirmiştir. Kardeşi Can Öncü ile birlikte motor sporları kariyer basamaklarını beraber hızla tırmanmaktadır.

2017 senesinde Türkiyeyi Red Bull MotoGP Rookies Cup ve Asya Yetenek Kupası’nda temsil etmiştir. Asya Yetenek Kupası’nda şampiyon olmuştur. Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta ise 4. 2018 yılında ise kardeşi Can Öncü‘nün ardından Red Bull MotoGP Rookies Cup sezonunu 2. sırada tamamlamıştır. 2019 senesinde, Rookies Cup ile beraber, FIM Moto3 CEV Junior Dünya Şampiyonası’nda piste çıkmış, aynı sene kardeşi Can’a katılarak Moto3 yarışlarında yer almıştır. Geleceğin MotoGP yıldızı olarak gösterilen Deniz Öncü’nün hedefi MotoGP şampiyonluğudur. Artık her yarışta mutlaka ilk 3 içinde yer almak istemektedir.

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Moto3 Dünya Şampiyonası’nın İspanya ayağında 3. olmuştur. Türkiye’ye MotoGP dünya şampiyonluğu kupasını getirerek tarihe adını altın harflerle yazdırmak istemektedir.

Branş – MotoGP

Kariyer Başlangıcı: 2011

En büyük desteği dünyaca ünlü şampiyon motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu vermektedir.

Başarıları:

2018 – Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta İkincilik
2017 – Asia Talent Cup Şampiyonu – Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta Dördüncülük
2015 – European Supermoto Championship 85cc Birinciliği.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz