Deniz Gökçe Kayhan

Deniz Gökçe Kayhan hakkında merak edilen tiyatro ve oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? oynadığı sinema ve diziler, tiyatro oyunları, eğitimi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Deniz Gökçe Kayhan Ankara doğumludur. 1989 senesinde TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati ile mesleki kariyerine adım atan usta oyuncu, 2004 senesinde Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Tiyatrosu bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından 2006 yılında Bakü Güzel Sanatlar Akademisi’nde Tiyatro Rejisörlük üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmış, ayrıca çeşitli kuruluşlar için dublaj dersleri vermiştir. Günümüzde Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak oyunculuk kariyerinin yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünde ve Ankara Sanat Tiyatrosunda eğitmenlik yaptığı belirtilmektedir.

Deniz Gökçe Kayhan oyunculuk kariyeri;

Henüz 8 yaşında iken ilk dizi oyunculuk deneyimini Elif’in Rüyaları isimli bir dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Eyvah Hamiyet Teyze, Bizim Evin Halleri ve Büyük Sır gibi dizilerde rol almıştır. En son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Acemi Anneler isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Yağmur Öztürk, Melisa Yıldıran ve Ege Semih Erken gibi isimlerde rol almıştır.

Deniz Gökçe Kayhan 2012 yılında Adana Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde 2 yaşındaki kızı Eylül yaşamını yitirmiştir.

Ödülleri;

2012-2013 – Ankara Sanat Kurumu “Övgüye Değer Kadın Oyuncu” (Dolores Claiborne)
2012-2013 – Sadri Alışık Tiyatro ödülleri “Genç Yetenek” (Dolores Claiborne)
2011-2012 – Lions Direklerarası Seyirci ödülleri “En İyi Kadın Oyuncu” (Yunus Emre)
2008-2009 – Ankara Sanat Kurumu “Övgüye Değer Kadın Oyuncu” (Aşk-ı Memnu)
2008-2009 – Lions Direklerarası Seyirci ödülleri “Genç Yetenek” (Aşk-ı Memnu)

Tiyatro oyunları;

10 Dakika Arası (Yönetmen, Yazar)
Aşk Kaşıntısı (Yönetmen)
Bu bir Oyun Değil (Yönetmen)
Grönholm Metodu (Oyuncu)
Yaşlı Kadının Ziyareti (Yönetmen)
Şempanzeler (Oyuncu)
Bir Varmış Bir Yokmuş (Yönetmen)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz