Deniz Erten

0

Deniz Erten geçmiş yıllarda tenis ve basketbol sporları ile ilgilenmiştir. Yurtdışında hukuk eğitimi alan başarılı isim, hem avukat hem de besteci, söz yazarı kimliği bir çok başarının altına imzasını atmıştır. Hakkında merak edilen kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Deniz Erten Kimdir? Nereli?

İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Amerika’ya eğitim için gittiği dönemde gençlik yıllarını orada geçirmiştir. Ülkemizde Hukuk eğitimine başlamış ve Amerika’da eğitimine devam etmiştir. Uluslararası Bankacılık ve Finans Hukuku üzerine yüksek lisans yapmış ve avukatlık mesleğini icra etmektedir.

Amerika’da yaşadığı dönemde İngilizce eserler ortaya koyan Deniz Erten Avukat kimliğinin yanı sıra söz ve beste yazarlığı ile tanınmaktadır. Günümüze kadar bir çok başarılı sanatçının şarkılarının altına imzasını atmıştır. Gülben Ergen, Petek Dinçöz, Simge, Demet Akalın, Ece Seçkin, Meyra, Erdem Kınay, Nükhet Duru, Gökhan Özen, Hadise, Murat Boz, Ozan Doğulu ve Sibel Can gibi birçok ünlü sanatçı için şarkı yazıp bestelemiştir.

Son yılların en popüler şarkıları Aşk Kaç Beden Giyer, Zümrüd-ü Anka, Bu Ne Yaa, Rota, Seyyah, Melek, Aşkistan, Gül Kokusu, Hoşuna mı Gidiyor? bestelediği bir kaç eserdir.

Tiyatro eğitimi de alan Deniz Erten, bu alandaki yeteneğini sahnelerde göstermekle birlikte oyun yazarlığı da yaparak tiyatrocu ve yazar kimliğini eserlerinde buluşturmaktadır. Ayrıca kalemi ile gösterdiği başarıyı çizime de yansıtan ünlü isim, resim üzerine yaptığı çalışmalarla da hayranlarını etkilemeye devam etmektedir.

Yaptığı her işte başarıları ile adından söz ettiren Deniz Erten, tasavvufi romanları ile de her seferinde dikkatleri üzerine çekmektedir. Yazıdaki başarısını yazdığı şarkı sözleri ile fazlası ile kanıtlamakta, romanlarındaki akıcı dili ve etkileyici yorumları ile bu başarıyı adeta perçinlemiştir.

İlginizi Çekebilir :   Şener Üşümezsoy

İlk romanı 2015 senesinde İşaret ismi ile okur severler ile buluşmuştur. Raflardaki yerini alan roman kısa süre içinde en çok satanlar listesine girmiştir. İşaret adlı kitap ve bu kitabın devamı niteliğindeki diğer 6 roman da Erten’in manevi dünyaya dair yorumlarını ve bakış açısını okurlara aktarmaktadır.

@denizertennet olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 211bin civarındadır. Ayrıca DenizErtenNet youtube video kanalında 108 B abonesi bulunuyor. 2015 yılından itibaren yayınlanan; 6 farklı kitap olarak Tasavvuf, Din ve Bilim ilişkisi üzerine UYANIŞ serisi kitapları mevcuttur.

Kaynak: https://www.denizerten.net

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz