Deniz Cengiz

2015 yılından bu yana internet dünyasında Helin Su Yılmaz ismi ile tanınan Youtuber Deniz Cengiz Klavuzu Karga isimli Youtube kanalında videolar paylaşmış ardından Deniz Cengiz Tv ismi ile devam etmiştir. Ayrıca internet dünyasında oldukça sıkı bir liste sitesi olan ListeList’in yazarlarındandır.

Yayınladığı komik videolar ile televizyon dünyasınında dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu başarısının ardından oyunculuk serüvenine adım atmıştır. 2018 yılında Gülse Birsel‘in yönetmenliğini üstlendiği Jet Sosyete dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide İlayda Çıkrıkçıoğlu karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca Deliha 2 filminde rol alarak sinema dünyasına da adım atmıştır.

1989 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.64 cm, kilosu 56, burcu ise Aslan’dır. Yeditepe Üniversitesinden mezun olmuş, eğitimini tamamlamıştır. Maalesef aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

2 Yorumlar

  1. Bu karizmasız ve silik kişilik (Deniz Cengiz / Jet Sosyete İlayda) her nedense kendini tanıtan tüm biyografik yazılarda inatla doğum tarihini vermemiş. Herhalde şimdiden nine gibi olan yüzü nedeniyle ileride daha da, haminine durumuna geleceği için aklınca şimdiden savunmaya geçmiş. Dizide kendini oynadığı için rol kesme zahmetine girmediği için işi diğer oyunculara göre, gerçekten kolay olmalı!

  2. Deniz ablayı tanıyor musun ki böyle konuşuyorsun? Atıp tutma. Kıskançlık krizine girmişsin. Nerde vermemiş doğum tarihini ?. Dizide kendini oynuyorsa demek ki çok iyi biri herkes ilayda karakterine bayılıyor ?

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz