Deniz Celiloğlu

Deniz Celiloğlu rol aldığı hem sinema, hem diziler hem de tiyatro oyunları ile uzun soluklu oyunculuk kariyerine başarı ile devam etmektedir. Yakışıklı oyuncu hakkında hayranları tarafında merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Deniz Celiloğlu Kimdir?

Deniz Celiloğlu oyuncu ve tiyatrocu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1986 yılında Bulgaristan’da doğmuş, 3 yaşında iken ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur.

Deniz Celiloğlu Nereli?

Deniz Celiloğlu aslen Bulgaristan Göçmenidir. Bir röportajında göçmenliğin verdiği aidiyetsizlik duygusundan tiyatro sayesinde kurtulduğunu dile getirmiştir. 13 yaşında tiyatro ile ilgilenmeye başlamış, 16 yaşında ise oyuncu olmaya karar vermiştir. O dönemde dershaneyi bırakarak, tiyatro çalışmalarına başlamıştır.

3 yaşında iken İstanbul’a taşınmış olsada Bulgaristan ile bağını hiç koparmamıştır.
Deniz Celiloglu4

Deniz Celiloğlu Boyu, Kaç Yaşında?

Deniz Celiloğlu 36 yaşında ve 1.87 boyundadır. Burcu yengeç, kilosu ise 82’dir.

Resmi twitter hesabı kullanıcı ismi @DeniZzCelilOglu ‘dur.

Oynadığı Diziler:

Başarılı oyuncu ilk dizi oyunculuk deneyimini Keşke Hiç Büyümeseydik isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizi de Ufuk Handırı karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Kanıt isimli dizide canlandırdığı Komiser Selim Dağdelen karakteri ile tanınmıştır. Geçmişten günümüze bir çok sinema ve dizi de rol almış, ayrıca tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Kanıt (Komiser Selim)
Muhteşem Yüzyıl (İsmail Maşuki)
Çalıkuşu (Selim)
Emanet (Halit Kozaklı)
O Hayat Benim (Ömer Aziz)
Poyraz Karayel (Savaş Biryol)
Gecenin Kraliçesi
Seddülbahir 32 Saat
Siyah Beyaz Aşk (Yiğit Aslan)
Keşke Hiç Büyümeseydik (Ufuk Handırı)

Oynadığı Sinema Filmleri:

Tamam mıyız? ve 7. Koğuştaki Mucize sinema filmlerinde Aras Bulut İynemli ile başrolleri paylaşmıştır. Sinema severler rol aldığı filmler sonrası usta oyuncunun bir kez daha oyunculuğuna hayran kalmışlardır.

Tamam mıyız? (Temmuz)
Karanlıktan Sonra (Deniz Upir)
İçimdeki Balık (Barış)
Öğrenci İşleri (Bobinci Nuri)
Ada (Efe)
Yok Artık 2 (Rıfat Bey)
Marlon
Arada (Bülent)
Son Çıkış (Tahsin)
7. Koğuştaki Mucize (Yüzbaşı Faruk)
Disonans (Selim)
Deniz Celiloglu5

Deniz Celiloğlu Evlimi?

Deniz Celiloğlu 2010 yılında güzel oyuncu Müge Bayramoğlu ile evlenmiştir. Ancak evliliği 2013 yılında son bulmuştur.

Müzik ile de iç içe olan ünlü oyuncu, 70’ler müziğini çok sevmektedir. 70’ler müziği, edebiyatı sinemasını ayrı bir yerde tutmaktadır. Müzik zevki için, Caz ya da soul diyemediğini çünkü hepsini, onun dışında progresif rock sevdiğini dile getirmiştir.

Uzun süredir yaşantısını İstanbul Kadıköy’de sürdürmektedir. Plakhane isimli bir projesi bulunmakta idi ancak devam ediyor mu? bilinmemektedir. Taksim de olan Plakhane’yi Modaya taşımıştır. Müziği internetten dokunup görmeden dinlediğimiz bir çağda, insanları plakla tanıştırmak için etkinliklere katılmıştır. Babasının da plakları ve pikabı olduğunu, 5 yaşından beri onlarla büyüdüğünü belirtmiştir.

Oyun Atölyesi’nde Haluk Bilginer Tiyatrosu’nda Kral Lear için tiyatro sahnesine çıkmıştır.

Kerem Yılmazer Genç Yetenek Ödülü sahibidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz