Demir Saygı

Demir Saygı rol aldığı Tozkoparan isimli dizi ile tanınmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Demir Saygı Kimdir?

Demir Saygı oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Oyunculuğun yanı sıra eğitim hayatına devam eden Demir, ilk dizi oyunculuk deneyimini Tozkoparan isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Mira isminde bir kız kardeşi vardır.

Demir Saygı Kaç Yaşında?

Demir Saygı 15 yaşındadır. Doğum tarihi 2008, burcu kova, doğum yeri İstanbul.

En sevdiği renk yeşil, hobileri, sinemaya gitmek, spor yapmak, kitap okumak ve gitar çalmak. Rol aldığı Tozkoparan isimli dizi de Burak karakterini canlandırmıştır. Dizi için 1 ay kadar okçuluk eğitimi almıştır.

Yusuf Gökhan Atalay, Erem Erdem ve Burak Kut gibi isimleri beğendiğini ve onları örnek aldığını dile getirmiştir. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olsa da diğer tüm takımlara saygı duyduğunu sözlerine eklemiştir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

İçimdeki Hazine (Sinema Filmi)
Tozkoparan (Dizi)
Uyanış: Büyük Selçuklu
Su Koruyucuları Geleceğin Beşlisi

2023 yılında Su Koruyucuları Geleceğin Beşlisi adlı sinema filmi için kamera karşısına geçmiştir. Film de ayrıca Çağla Naz Kargı, Behiç Burhanlıoğlu, Gediz Cihangir Doğan, Selen Gül, Elif Erkan, Başak Atıcı, Fatih Hürkan, Ahmet Cüneyt Yalaz, Ömer Köse, Nejat Naci Vural ve Arhan Kuyucak gibi isimler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabı @demirsaygiofficialpage ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz