Demi Lovato

Demi Lovato hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? oyunculuk ve müzik hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

1992 yılında dünyaya gelen Demi Lovato sanatçı kimliğinin yanı sıra LGBT konusunda farkındalık yaratmış, bu duyarlılığı ile GLAAD’ın Vanguard ödülünü almıştır.

Ayrıca Ruh Sağlığı için küresel bir savunucusudur. 2017 yılında UCLA’da Semel Nörobilim ve İnsan Davranışı Enstitüsü tarafından ruh sağlığı alanındaki çalışmaları için Cesaret Sanat Ödülü ile onurlandırılmıştır.

Amerika New Mexico doğumlu olan Demi Lovato Aslan burcudur. Annesinin ismi Dianna Hart, babasının ise Patrick Lovato’dur. Dallas isminde bir ablası ve Madison De La Garza isminde bir kız kardeşi vardır. Anne ve babası Demi Lovato henüz 2 yaşında iken boşanmışlardır.

Henüz 7 yaşında iken piyano çalmaya başlamış ayrıca çocuklar için gerçekleştirilen bir güzellik yarışmasında birinci olmuştur. İlköğretim eğitimini Grapevine Collyville’de tamamlamış ardından Cross Timbers’de Ortaokulu bitirmiş 2009 senesinde ise Lise’den mezun olmuştur.

Demi Lovato 1

İlk oyunculuk deneyimini 2002 senesinde Barney ve Arkadaşları isimli dizi ile gerçekleştiren Demi Lovato özellikle 2008 yılında rol aldığı Camp Rock dizisi ile tanınmıştır. Yine aynı tarihte Don’t Forget isimli albüm ile müzik dünyasına giriş yapan Demi Lovato’nun en iyi arkadaşı dünyaca ünlü isim Selena Gomez‘dir.

Ülkemize de gelen Lovato 16 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da bir konser vermiştir.

Bugüne kadar Just Jordan, Prison Break, Rock Kampı, Jonas Brothers, Prenses Koruma Programı, Sonny with a Chance, Extreme Makeover, Grey’s Anatomy, Keeping Up with the Kardashians, Punk’d ve Glee gibi projelerde rol almıştır. Ayrıca 2013 yılında Amerika’da yayınlanan The X Factor isimli yarışma programında jüri olarak yer almıştır.

Albümleri ise Don’t Forget, Here We Go Again, Unbroken, Demi ve 365 Gün Hayata Tutun…

Demi Lovato’nun boyu 1.61, kilosu 58, Vücut Ölçüleri ise 86-70-92 cm’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz