Demet Işıl Yılmaz

Demet Işıl Yılmaz kimdir? Kanser mücadelesi ile birçok insana umut olan Demet Işıl Yılmaz hakkında merak edilenlerin ardı arkası kesilmiyor. Uzun süre kanser mücadelesi vererek, birçok insana ilham oldu. Bazen bir anne, bazen bir kanser savaşçısı, bazen influencer, bazen Youtuber bazen de bir yazar olan Işıl, sağlıklı bir erkek çocuğu sahibidir. Demet Işıl Yılmaz hakkında detaylara göz atalım.

Demet Işıl Yılmaz Kimdir? Kaç Yaşında? Ne Kanseri?

25 Ağustos 1988 tarihinde Fatih’te dünyaya geldi. Başak İlhan ve Mürşide Şenel’in 2 kızlarından küçüğü olan Demet Işıl Yılmaz’ın birde ablası vardır. Ablası bir dönem Amerika’da yaşamıştır. Eğitim dönemine Antalya’da başladı. Daha sonra Antalya’dan ayrılarak İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nü tamamladı. Babasının Işıl’ın bu bölümü okumak istemediğinden dolayı aralarının 10 sene bozuk kaldığı biliniyor.

Demet Işıl Yılmaz’ın eşi en az kendisi kadar merak konusu oldu. Aralarında 9 yaş bulunan Ali Gökçe Yılmaz ile 2013 yılında dünya evine girdiler. Mutlu evliliklerinin meyvesi 11 Mayıs 2017 tarihinde oldu. Çocuklarının adı Ali Emir Yılmaz’dır.

Oyunculuk, yazarlık ve YouTuberlık meslekleri ile ilgilenmektedir. Co-Founder / D’ali Reklam Ajansı ile çalışmalar sürdürmektedir. Lakin bilinenin aksine herhangi bir dizide rol almamıştır.

Kariyer hayatına 2005 yılında Kanal D‘de Seda Sayan ve Esra Ceyhan‘ın programlarında konuk asistan olarak çalıştı. Burada üstlendiği görevi hakkıyla yerine getirince yine aynı pozisyonda ATV‘de Seyfi Dursunoğlu ile Huysuz’la Görücü Usulü programında yerini aldı. Daha sonra Kanal 7‘de İkbal Gürpınar ile Film Gibi programında görev aldı. Son olarak ise Tvem’de Tekniklik ve Başka Sohbetler programında sunuculuk üstlendi

2009 yılında video yapımcılığı eğitimi alarak Doğan Medya Grubunda E-kolay, net video servislerinde görev alması sağlandı. Bunun yanı sıra Mahmure.com aracılığı ile Türkiye’nin ilk kadın programını dijital ortamda yaparak başarısını kanıtladı.

Kariyerine başka yerde devam etmek isteyen genç yazar 2011 yılında Hürriyet Gazetesi’ne transfer oldu. Burada Hürriyet’in Web TV kurulumunda kendisini gösterinde aynı doğrultuda Mynet.com‘un Nasıl TV’de de rolünü aldı.

1 yıl sonra ise yazarlığa adım attı. Çıkardığı kitaplar ise şunlardır: Mecburiyetsiz, Öyle Evlenilmez Böyle Evlenilir, 25

2017 senesinde Mynet lifestyle genel yayın yönetmeni konumuna geldi. Lakin buradan istifa ederek 1 sene sonra kendine Youtube kanalı kurdu. Anne & çocuk içerikleriyle bir çok kişiye bilgi dağıttı. Aynı zamanda başta Ayvansaray ve İstinye Üniversiteleri olmak üzere birçok yerde konuşmalar yaptı.

Kasım 2019 yılında kanser olduğu öğrendi. Lenf metastazlı meme kanseri tedavisi göremeye görmeye başladıktan sonra mücadelesini Youtube üzerinden birçok kanserli kişiye ilham olarak devam ettirdi. Çekmiş olduğu “Kanser Olduğumu Kendim Nasıl Anladım?” videosu ile toplamda 370.000 kadının meme muayenesine gittiğini, teşhis aldığını ve tedaviye başladığını duyurmuştu. Bunun üzerine kendisini geçtiğimiz aylarda sosyal medya üzerinden gerçekleşen anketlerde ‘En güvenilir sosyal medya fenomeni’ unvanına layık görüldü.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz