Defne Joy Foster

Defne Joy Foster genç yaşta hayata gözlerini yummuştur. Ünlü isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Defne Joy Foster Kimdir?

Defne Joy Foster uzun süre oyuncu, tiyatrocu ve sunucu olarak çalışmalar da bulunmuştur. Bir çok reklam film çalışmasında da boy gösteren Defne Joy, özellikle rol aldığı Sihirli Annem isimli dizi ile tanınmıştır.

Defne Joy Foster Nereli?

Defne Joy Foster Adana İncirlik Hava Üssü’nde dünyaya gelmiştir. Anne tarafından Türk, baba tarafından ise Amerikan asıllıdır. Annesi Hatice Nayman (Foster), babası ise Amerika asıllı Steve Foster.

Anne ve babası boşandıktan sonra babası Alabama’ya dönmüş, Defne Joy ise annesi ile Türkiye’de yaşamını sürdürmüştür. Babası NATO’da Subay olarak görev yapmıştır.

Eğitim Hayatı:

Defne Joy, Ortaokul tahsilini İzmir Alsancak’ta tamamlamıştır. Ardından 1992 senesinde İzmir Fatih Lisesi’nden mezun olmuştur.

1996 senesinde Kral TV VJ’i olarak televizyonculuk dünyasına giriş yapmıştır. Sunduğu programlar ile büyük beğeni toplamış, kısa süre sonra oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Özellikle Sihirli Annem adlı dizide Eda karakteri büyük beğeni kazanmıştır.

TV8 ekranlarında yayınlanan Cemil Büyükdöğerli ile birlikte Bir İş İçin Lazım, TRT 1’de Çeyiz Şov programı ve Kanal 7 ekranlarında Zula isimli programları hazırlayıp sunmuştur.

2008 yılında Assos’ta çalıştığı setten tanıştığı Görüntü Yönetmeni İlker Yasin Solmaz ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 13 Haziran 2009 doğumlu Can Kılıç isminde bir oğlu vardır.

Bir süre eşi İlker Yasin Solmaz ile birlikte, Asos’ta otel işletmeciliği yapmış, 2010 yılında Yok Böyle Dans isimli dans yarışma programına katılmıştır.

Oynadığı Diziler

1998: Ruhsar
2000: Beyaz Yalanlar
2001: Dadı
2003-2006: Sihirli Annem (Eda)
2006: Selena – Pandora
2007: Hayal ve Gerçek

Sunduğu Programlar

Çeyiz Show
Çat Kapı
Bir İş İçin Lazım
NTV Yeşil Ekran
Uzman Avı
Zula

Katıldığı Yarışmalar

2002: Altıncı His (Takım kaptanı)
2010-2011: Yok Böyle Dans (Yarışmacı)

Defne Joy Foster Ölüm Sebebi

Defne Joy Foster kaç yaşında neden öldü? sorusu merak edilmektedir. Genç isim henüz 35 yaşındayken hayata gözlerini yummuştur. Ölüm Tarihi 2 Şubat 2011, ölüm sebebi ise astım krizine bağlı kalp krizi olarak açıklanmıştır.

Ölümünün ardından cenazesi İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir.
Defne Joy Foster5 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz