Defne Başyolcu

Defne Başyolcu başarılı voleybol kariyerinde çok küçük sayılabilecek bir yaşta Nilüfer Belediyespor Takımı A Kadrosu’nda performansı ile dahil olmayı başarmıştır. Hakkında ise voleybol severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Hakkında kısaca hayatı, voleybol kariyeri ve biyografi bilgileri.

Defne Başyolcu Kimdir?

Defne Başyolcu voleybolcu olarak başarılı kariyerini sürdürmektedir. Anne ve babası da eski voleybolculardandır. Annesi Nazan Uzunbay Başyolcu, babası ise Eski milli voleybolcu ve şube menajeri Mehmet Başyolcu’dur. Çınar isminde bir erkek kardeşi vardır. Kardeşi Çınar MG Sportif Organizasyonu’nda basketbol oynamaktadır.

Defne Başyolcu henüz 15 yaşında iken dikkatleri üzerine çekmiş ve performansı ile Nilüfer Belediyespor A Takım kadrosuna dahil olmayı başarmıştır. Geçtiğimiz dönemde Sırbistan’da yapılan U 19 Yaş Grubu Bayanlar Balkan Voleybol Şampiyonası’nda turnuvanın ‘en iyi pasör çaprazı’ seçilmiştir. Hayalinde ilerleyen yıllarda Avrupa’nın en iyi liglerinde oynamak gibi bir hedefi bulunmaktadır.
defne basyolcu jpg
2021 yılında Sınav Koleji 10. sınıfta eğitimine devam etmiştir. 2015 yılında voleybol’a başlayan genç isim, kendisine idol olarak Fenerbahçe’de forma giyen Arina Fedorovtseva‘yı almıştır. Ayrıca karakter ve hırs olarak kendisine örnek aldığı Türk voleybolcu da Fenerbahçeli ve Türkiye Bayan Voleybol Milli Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar‘dır. Ayrıca Eczacıbaşı takımında forma giyen Tijana Boskovic’le ve İtalyan Paola Egonu da beğendiği diğer voleybolculardır.

2021 senesinde Balkan Şampiyonası’ndaki performansının ardından İtalyan Monza’nın scoutları tarafından transfer teklifi almıştır. Ancak ailesinin de isteği ile bu transfer teklifini ertelemeyi tercih etmiştir. Ayrıca Eczacıbaşı takımının alt yapıları içinde teklifler almış ancak kabul etmemiştir.

Türkiye U 16 ve U 19 yaş grubu milli takımlarda gösterdiği başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Avrupa Şampiyonası’nda 4. olan U 16 Milli Takımın en skorer oyuncularından birisi olmuştur. Günümüz itibariyle Beşiktaş Ceylan takımında forma giymektedir.

Defne Başyolcu Nereli?

Defne Başyolcu aslen Bursa doğumludur.

Defne Başyolcu Boyu, Kaç Yaşında?

Defne Başyolcu 17 yaşında ve 1.92 cm boyundadır. Resmi instagram hesabını @defnebasyolcu kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Boş zamanlarında çok fazla çalıştığı için dinlenmeyi bol bol uyumayı tercih etmektedir. Ayrıca fırsat buldukça dizi ve film izlemekten keyif almaktadır. Voleybol dışında basketbol maçlarını da izlemekte ve takip etmektedir. Bunların yanı sıra Sinema, tiyatro, kitap okuma ve müzik diğer hobileridir. Müzikte özellikle yabancı pop tercih eden Defne’nin en sevdiği şarkıcılar ise Dua Lipa, Taylor Swift ve Ariana Grande. En son İpek Ongun’un ‘Yaş On Yedi’ isimli kitabını okuduğunu sözlerine eklemiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz