Darya Kamil

0

Darya Kamil 2022 Kainat Erkek Güzel seçilmiş ve adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Hakkında ise kısa sürede bir çok sorunun cevabı araştırılmaya başlanmıştır. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Darya Kamil Kimdir? Aslen Nereli?

Yakışıklı isim aslen Irak, Kerkük’lüdür. Kerkük bilindiği üzere Irak’ın Başkentidir. Darya Kamil ‘de orada doğmuş ve büyümüştür. 2022 yılında ülkesi Irak’da 15 ülkenin katıldığı 2022 Erkekler Kainat Güzeli yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya birbirinden yakışıklı genç isimler katılmıştır. Yarışmanın kazanan ismi ise Irak Kerkük asıllı sporcu ve spor hekimi kimliği ile tanınan Darya Kamil olmuştur.
darya kamil3

Darya Kamil Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Başarılı isim ülkesi Kerkük’de spor hekimi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda düzgün fiziği ile dikkatleri üzerine çeken Darya vücut geliştirme sporcusu olarak da tanınmaktadır. Yine aynı zamanda ünlü isim, Kerkük Spor Hekimliği Sendikası Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre 1996 doğumlu ve 25 yaşındadır. Boyu 1.82, kilosu ise 75’dir.

2022 Erkekler Kainat Güzeli seçilen Darya özellikle yarışmanın ardından sağlıklı yaşam ve spor ile ilgili gençlere aktardığı bilgiler ile taraflı tarafsız büyük beğeni kazanmıştır.

Resmi instagram hesabını @darya_kamil_ kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 104bin civarındadır. Yarışma sonrası özellikle Arap dünyasındaki gençler için sağlıklı yaşam üzerine rol model olmak istediğini, onların sağlıklı yaşamı tercih etmeleri için elinden geldiğince yardım etmek istediğini dile getirmiştir. Uyuşturu ve alkol’den uzak durulmaşı gerektiğini sözlerine eklemiştir. Ayrıca gençleri, çocukları, yaşlıları ve hayır kurumlarını desteklemek, hayalinin spor alanında bir iz bırakmak, fakir ve yetimlere yardım etmek olduğunu belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz