Damla Makar

Damla Makar Show Tv ekranlarında yayınlanan Üç Kuruş adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Güzel oyuncu hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Damla Makar Kimdir? Nereli?

Son dönemlerin gözde isimlerinden olan Damla Makar oyuncu ve tiyatrocu kimliği ile tanınmaktadır. Doğum yeri İstanbul, doğum tarihi ise 1996’dır. Eğitim hayatı döneminde Ankara’da çeşitli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Ayrıca Avrupa’nın farklı kentlerinde, şehirlerinde yine tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Bir çok Uluslararası oyunda Liverpool’dan Budapeşte’ye kadar tiyatro oyunlarında bulunmuştur.

Damla Makar Eğitim Hayatı:

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 2020 yılında mezun olan Damla Makar, Polonya Varşova’da ki The Aleksander Zelwerowicz Uluslararası Sanat Akademisi’nde de oyunculuk eğitimi almıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini Seni Çok Bekledim isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. En son Üç Kuruş dizisinde Halide karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Televi Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Üç Kuruş adlı dizide Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Nesrin Cavadzade, Uğur Yıldıran, Civan Canova ve Aylin Engör gibi isimler de rol almıştır.

Damla Makar Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Damla Makar 25 yaşında ve 1.65 boyundadır. Ayrıca kilosu 50, saç rengi ve göz rengi kahverengi’dir. Duru bir güzelliğe sahiptir, hal böyle oluncada sevgilisi kim? sorusunun cevabı merak konusudur. Ancak bu konu hakkında hiç bir platformda bilgi bulunmamaktadır.

Damla Makar Oynadığı Sinema ve Diziler:

Tiyatro kökenli oyuncu günümüzde sinema ve dizi oyunculuğu ile kariyerini sürdürmektedir. Daha önce ve günümüzde de rol aldığı diziler şu şekildedir.

Üç Kuruş (Neriman karakterinin kızı – Halide)
Seni Çok Bekledim (Nezahat)

Bazı Tiyatro oyunları:

Altta belirtilen tiyatro oyunları’nda sahne almış, oyunculuğu ile göz doldurmuştur.

Fizikçiler (2020)
Küçük Tekneler İçin Fırtına Uyarısı (2020)
Sailing (2019)
6 Hotels (2018)

İnstagram ve Twitter Hesabı:

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncuyu takip etmek için sosyal medya hesaplarını sizlerle paylaşıyoruz. Twitter ve instagram hesaplarını @makarinad kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

İnstagram Hesabı: @makarinad
Twitter Hesabı: @makarinad

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz