Cüneyt Şentürk

0

Cüneyt Şentürk hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? Evli mi? albümleri, müzik hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

Cüneyt Şentürk hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? Evli mi? albümleri, müzik hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1980 yılında İstanbul, Üsküdar’da dünyaya gelen Kadıköy’de büyüyen Cüneyt Şentürk aslen Makedonya göçmeni bir ailenin tek erkek çocuğudur. Ayrıca bir kız kardeşi vardır. Lise dönemlerinde akerdeon ve org çalmış, aynı zamanda şarkı söylemeye başlamıştır.

Cüneyt Şentürk, 5 dilde Balkan eserleri seslendirebilme yeteneğine sahiptir.

Lise dönemi Türk müziğin Usta ismi Ali Erköse’den şan dersi alan Şentürk, Üniversite dönemi Erdoğan Eskimez’den (İtü öğretim görevlisi) Özel Şan eğitimi almıştır.

Günümüzde canlı performansları, konser ve özel gecelerin vazgeçilmez isimlerinden olan Şentürk, Rumeli Balkan ve Trakya şarkıları ile süslenmiş olan ezgileri en iyi şekilde temsil eden sanatçılarımızdandır. Özellikle sözleri kendisine ait olan Menka şarkısı ile ilk ödülü en iyi Balkan Sanatçısı ödülünü kazanan sanatçının 2019 Eylül ayında 13 ülke tarafından düzenlenen barış festivalinde Hopsa şarkısı ile son ödülünü almış toplam 17 ödül ve kendisine ait 40’tan fazla söz-bestesi bulunmaktadır. Geçmişten günümüze Tatlıses tv, Cem tv, İstanbul tv, Rumeli tv, Kanal 6, Kanal T ve Tarım Türk tv de programlar hazırlamış ve sunmuştur.

Başarılı sanatçı EGC Prodüksiyon Music Film yapım şirketinin sahibi olarak iş hayatını devam ettirmektedir. Aynı zamanda Makedonya’da çektikleri, Senaryosu Eşi Banu Şentürk’e ait “BALKANLARDA AYAK SESLERİ” isimli kısa metraj filminde başrolde usta isim Selahattin taşdöğen’in oynadı.

2019 yılının Şubat ayında Senarist Banu Şentürk ile hayatını birleştiren Cüneyt Şentürk 25 Kasım 2019 tarihinde ise baba olma heyecanını yaşamıştır. Şentürk çifti dünyaya gelen ilk oğullarının ismini ise adeta bir vefa göstergesi olarak Mustafa Kemal koymuşlardır. 2020 yılında dünyaya gelen ikinci Oğulları “Atahan” ile 11 Aralık 2020 de oğlumuzun şans getireceğine inandığım “Ayrılık” albümünü doğduğu gün piyasaya çıkarmıştır.

Cüneyt Şentürk albüm çalışmaları;

2003 Etnik Balkan rüzgarı
2004 yılında “karayusuf” albümü
2006 Balkan havaları
2010 Menka albümü
2012 Balkan’s albümü
2014 Abre çiço albümü
2015 Ölümsüz aşk single
2015 Cancağızım single
2016 Rumelim 25 eserden oluşan albümü 2017 Oyna oyna single albüm
2018 Rumeli Dance Folk. Albümü
2019 Hopsa single

Egc prodüksiyon ile ;

2020 Balkan New single
2020 Yaşa bana be single
2020 Ayrılık Single

www.egcproduksiyon.com.tr

Hakkında güncel bilgileri takip etmek ve daha detaylı bilgilere ulaşmak için resmi web sitesi; https://cuneytsenturk.com

Rumelili sanatçı, Rumeli Balkan müziğinin en genç kültür elçisi ve profesyonel sanat yaşamında 20. yılını kutlayacak olan Cüneyt Şentürk’e, Samsun Balkan Türkleri Derneği’nce düzenlenen Dayanışma Gecesi’nde, Balkan Türkleri kültürüne verdiği katkıdan dolayı kristal plaket verildi.

Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı İbrahim Özdemir’in elinden plaketini alan, sahnelerde 2023 yılında Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümü ile birlikte 20. sanat yılını kutlayacak olan Rumeli sanatçısı Cüneyt Şentürk, aynı zamanda fahri olarak Balkanların genç kültür elçisi seçildi.

Arnavut ve Boşnak kökenli, Rumeli Türküleri yorumlarıyla ünlü Türk halk müziği sanatçısı, merhum Arif Şentürk’ten sonra, Trakya’da Rumelili Sanatçı Cüneyt Şentürk devri başladı.

Türkiye’ye Balkan müziğini muhteşem yorumları ile sevdiren, yaptığı TV programları, yurt içinde ve yurt dışında katıldığı birçok ulusal programlar, konser ve etkinlikler ile uluslararası ödüller alan, Bulgarca, Boşnakca, Makedonca ve Arnavutça dillerinde eserler seslendiren, Türkiye’de ve Karadağ’da 33 ülke tarafından yapılan barus festivali ödül töreninde halk tarafından oylanarak seçilmiş en iyi Balkan sanatçı unvanına sahip olan, katıldığı her platformda ise kendinden bahsettiren, özellikle sahnesi ile 7’de 70’e herkesi büyüleyen Rumeli Sanatçısı Cüneyt Şentürk, “Sahnelerde, 20’inci Sanat yılımı kutlamanın, onurunu ve gururunu yaşıyorum” dedi.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz