Cüneyt Şentürk

blank

Cüneyt Şentürk hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? Evli mi? albümleri, müzik hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1980 yılında İstanbul, Kadıköy’de dünyaya gelen Cüneyt Şentürk aslen Makedonya göçmeni bir ailenin tek çocuğudur. Lise dönemlerinde amatör olarak akordeon ve org çalmış, aynı zamanda yine amatör olarak şarkıları söylemeye başlamıştır. Yine aynı dönemde, Erdoğan Eskimez ve Ali Erköse gibi usta isimlerden ders alan Cüneyt Şentürk, 5 dilde Rumeli Balkan Müziği seslendirebilme yeteneğine sahiptir.

Lise eğitiminin ardından 2 sene Mimar Sinan Üniversitesi Şan bölümünde eğitim almış, profesyonel sanat hayatına adım atmıştır. 2016 yılında 25 şarkılık albüm ile büyük bir ilgi ile karşılaşan Şentürk, bugüne kadar toplam 8 albüme imzasını atmıştır.

Günümüzde canlı performansları, konser ve özel gecelerin vazgeçilmez isimlerinden olan Şentürk, Rumeli Balkan ve Trakya şarkıları ile süslenmiş olan ezgileri en iyi şekilde temsil eden sanatçılarımızdandır. Özellikle kendisine ait olan Menka şarkısı ile en iyi Balkan Sanatçısı ödülünü kazanan sanatçının kendisine ait 40’tan fazla bestesi bulunmaktadır. Geçmişten günümüze Tatlıses tv, Cem tv, İstanbul tv, Rumeli tv, Kanal 6 ve Kanal T de programlar hazırlamış ve sunmuştur.

Başarılı sanatçı günümüzde EGC Prodüksiyon ‘un sahibi olarak iş hayatını devam ettirmektedir.

2018 yılının Şubat ayında Senarist Banu Şentürk ile hayatını birleştiren Cüneyt Şentürk 25 Kasım 2019 tarihinde ise baba olma heyecanını yaşamıştır. Şentürk çifti yeni dünyaya gelen oğullarının ismini ise adeta bir vefa göstergesi olarak Mustafa Kemal koymuşlardır.


Solo ve Single albümlerle pek çok eser veren usta sanatçının albümleri ise şu şekildedir;

Cüneyt Şentürk solo Albümleri:

2002 Etnik Balkan rüzgar
2004 Rumeli’nin Genci (Karayusuf)
2006 Rumeli Havaları
2010 Balkan Music (Menka)
2012 Balkan’s
2014 Rumeli Balkan Music
2016 Balkan of the Dance
2018 Rumeli Dance Folk

Single Albümleri ise:

2015 Ölümsüz Aşk
2015 Cancağızım
2017 Oyna Oyna
2019 Hopsa

2020 yılında Cüneyt Şentürk sahibi olduğu Egc prodüksiyon firması https://egcproduksiyon.com.tr ile;

1 ADET ALBÜM

Balkan New Mix albüm
1.GONİLİMA MALE
2.CHERNO MORE

1 ADET SİNGLE – OHRİNİN GÜLÜ MİFTAR BEY Yapıtlarını sevenlerine armağan etmiştir.

Hakkında güncel bilgileri takip etmek ve daha detaylı bilgilere ulaşmak için resmi web sitesi; https://cuneytsenturk.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz