Cumhuriyet Kiper

0

Cumhuriyet Kiper bir çok başarılı dizi de rol almış, ayrıca yardımcı yönetmen olarak ta film ve dizilerde çalışmalar gerçekleştirmiştir. Usta oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Cumhuriyet Kiper Kimdir? Nereli?

Oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak uzun süredir medya dünyasında çalışmalarını sürdürmektedir. 1973 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu İzmir doğumludur. Ancak aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Eğitimleri

– ODTÜ Oyuncuları
– Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü
– Ankara Sanat Tiyatrosu

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü mezunudur. Ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Arka Sokaklar isimli dizi de canlandırdığı Mazlum karakteri ile tanınmıştır. Arka Sokaklar adlı dizi de Şevket Çoruh, Zafer Ergin, Oya Okar, Alp Korkmaz, Özgür Ozan ve Uğur Pektaş gibi isimler de rol almıştır. Ayrıca İçerde, Küçük Ağa ve Es Es gibi bir çok başarılı projede rol almıştır.

Cumhuriyet Kiper Boyu, Kaç Yaşında?

Ünlü oyuncu Cumhuriyet Kiper 48 yaşında ve 1.75 cm boyundadır, kilosu 73 burcu ise akrep’dir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @cumhurkiper ‘dir.

Oynadığı Diziler ve Karakterleri:

İlk dizi oyunculuk deneyimini 1995 yılında rol aldığı Çiçek Taksi isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizi de Durmuş karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra rol aldığı diziler ise şu şekildedir.

Arka Sokaklar (Mazlum) 2009 – 2019
İçerde (Cezmi) 2016 – 2017
Küçük Ağa 2014
Evlerden Biri (Caner) 2012
Es Es (Tutuklu) 2009
Kanlı Hesaplaşma / Silahların Gölgesinde (Goran) 2006
Cennet Mahallesi (Konuk Oyuncu) 2004
Hititler (Hitit Asili) (Sinema Filmi) 2002
Azad 2002
Şükran Büfe (Sebahattin) 1999
Çiçek Taksi (Durmuş) 1995

Ayrıca Kurt Kapanı ve Münferit isimli dizilerde yardımcı yönetmenlik yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz