Courtney Hadwin

Courtney Hadwin kaç yaşında? kimdir? boyu, kilosu, ailesi, okulu, eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2005 yılının Temmuz ayında İngiltere’de dünyaya gelen Courtney Hadwin Yengeç burcudur. Henüz 10 yaşında The Academy’de eğitim gördüğü dönemde sahneye çıkmıştır. Çok küçük yaştan itibaren şarkı söylemeye başlayan Courtney Hadwin’in büyükbabası güvenlik görevlisi olarak çalışmıştır. Torunu için, çok içine kapanık, utangaçtır, ama eline mikrofonu aldığı zaman bambaşka bir kimliğe bürünüyor diye bahsetmiştir. Annesi Annmarie Hadwin, babası ise Paul Hadwin’dir. Üç kardeştir, kendisinden küçük bir erkek, bir de kız kardeşi vardır. Boyu 1.63 cm, kilosu ise 47’dir.


Tüm dünya tarafından tanınması ve sesini duyurması ise 13 yaşında iken katıldığı Türkiye’de Yetenek Sizsiniz olarak bilinen, Amerika’nın Got Talent yarışması olmuştur. Özellikle jüri üyelerinden Kanadalı ünlü komedyen Howie Mandel tarafından inanılmaz olarak değerlendirilen Courtney yarışmanın ardından kısa sürede bir çok performans sergileme fırsatı yakalamıştır.

1970 yılında yaşamını yitiren Amerika’lı ünlü söz yazarı ve şarkıcı Janis Joplin ile kıyaslanan Courtney, Janis hayranı olduğunu onun plakları ile büyüdüğünü belirtmiştir. Ayrıca Rus aktör Danila Kozlovsky ve oyuncu Angelina Jolie hayranıdır.

Amerika’nın gelecekte en iyi şarkıcıları arasında olması beklenen genç isim sosyal medya hesaplarını da aktif şekilde kullanmaktadır. Kısa sürede İnstagram hesabında 240 Bin takipçiye ulaşmayı başarmıştır. Her geçen gün artmaktadır. Anne tarafı Rus, baba tarafın ise İngiliz asıllıdır. En büyük hayalı ise dünyanın en iyi şarkıcısı olabilmektedir.

Courtney Hadwin serveti, kazancı;

The Voice Kids UK yarışmasında da yer almış finale kadar ilerlemiştir. 2018 yılında da yarışmaya katılabileceği, bu kez yarışmayı kazanarak 1 Milyon Dolar’lık nakit ödülün sahibi olabileceği belirtilmektedir. Zaten günümüze kadar da ciddi bir para kazandığı açıklanan Courtney Hadwin’in 2018 yılı itibariyle 255 Bin Dolar’lık bir servete sahip olduğu belirtilmektedir.

Sesinin dışında sahne performansı ile hem jürileri, hem ekran başındakileri hem de yarışma salonunda bulunan izleyicileri çılgınca dans etmeye sevk edebilecek bir yeteneğe sahiptir. Yakın dönemde yeni yarışmalarda yer alabileceğinin belirtilmesinin yanı sıra, müzik severler tarafından kısa süre içinde albüm çalışmalarına başlaması yönünde bir çok talep ile karşılaşmaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz