Cori Gauff

Cori Gauff genç yaşına rağmen tenis dünyasında ismini duyurmayı başarmıştır. Hakkında ise kaç yaşında? kariyeri, eğitimi, boyu, kilosu kaç? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2004 yılının Mart ayında Amerika, Atlanta’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.76 cm, burcu ise Balık’tır. Henüz 7 yaşında iken tenis oynamaya başlayan Cori Gauff, tenis kariyeri için ilerleyen dönemde Florida’ya taşınmıştır. Sporcu bir ailede yetişmiştir. Annesi Candi Florida Eyalet Üniversitesi Atletizm takımında yer almış, babası Corey Gauff ise Georgia State Üniversitesi’nde uzun yıllar profesyonel basketbol oynamıştır.

Cori Gauff tenis kariyeri;

2018 yılının Mayıs ayında ITF Osprey’de ilk profesyonel maçını kazandı. 2018 Ekim’de New Year ile ilk çok yıllı sponsorluk sözleşmesini imzaladı. 2019 yılının Mart ayında ise, Roger Federer’in de sponsoru olan İtalyan gıda şirketi Barilla Group ile uzun yıllar sürmesi planlanan sponsorluk anlaşmasının altına imzasını atmıştır. Gelecek dönemde büyük başarıların altına imza atacağı yaptığı reklam, sponsorluk ve katıldığı turnuvalar ile zaten gözler önüne serilmiştir.

Şu ana kadar ki en büyük başarısını ise 27 Haziran 2019 tarihinde Açık dönemde Wimbledon elemelerini geçerek ana tabloya kalarak gerçekleştirmiştir. Hem de dünyanın en iyi kadın tenisçisi olan ve Wimbledon’da 5 şampiyonluğu bulunan Venus Williams’ı eleyerek başarıya ulaşması büyük yankı uyandırmıştır. Cori Gauff Venus Williams’ı 6-4’lük setlerle sahadan 2-0 galip ayrılan isim oldu. Günümüz itibariyle dünya 313. sü olduğu açıklansada kısa sürede yer aldığı sıralamada basamakları hızla tırmanarak üstlerde yer alacağı bir gerçektir. Gauf, 1996 ABD Açık’ta bu başarıyı elde eden Anna Kournikova’dan beri grand slam turnuvasında maç kazanan en genç kadın tenisçi olmuştur.

15 yaşında iken elde ettiği bu büyük başarının ardından uzun süre gözyaşlarını tutamamıştır. Maçın ardından Williams kardeşlerin idolü olduğunu belirtmiş, hayalindeki eşleşmenin olduğunu ve kazandığı için çok mutlu olduğunu dile getirmiştir.

Sosyal medya hesaplarınıda aktif bir şekilde kullanan genç tenisçinin twitter hesabında 20,2 B, instagram hesabında ise 2019 yılı itibariyle 79,1bin takipçisi bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz