Cole Sprouse

0

Cole Sprouse son dönemlerde rol aldığı sinema ve diziler ile adından söz ettiren yakışıklı oyuncular arasında yer almaktadır. Peki aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

1992 yılının Ağustos ayında İtalya Arezzo’da dünyaya gelen Cole Sprouse, Dylan Sprouse ile ikiz kardeş’tir. Annesinin şarkıcı, piyanist Nat King Cole’a olan hayranlığı nedeni ile onun ismini almıştır.

Özellikle Disney Channel dizisi olan Cody Martin ve Zack & Cody’nin Suite Life’taki rolü ve Güvertedeki Suite Life’taki rolü ile tanınmıştır. 2017 yılından itibaren ise The CW televizyon dizisi Riverdale’de Jughead Jones karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Yakışıklı oyuncu Cole Sprouse’un boyu 1.82 cm, kilosu 82, burcu ise Aslan’dır.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra yazar kimliği ile de tanınan ünlü isim bugüne kadar The Betrayal, The Revelation, The Comeback ve The Getaway isimli kitapların altına imzasını atmıştır. Kardeşi Dylan Sprouse ile birlikte New York Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Oyunculuk ve yazarlık ile birlikte fotoğrafçılık ile de ilgilenmektedir. Son zamanlarda sevgilisi olarak sık sık ismi Lili Reinhart ile anılmaktadır. En son Kendall Jenner’in fotoğraflarını çekmiş ve büyük beğeni toplamıştır.

Süper Baba, Riverdale, The Suite Life on Deck, The Suite Life of Zack and Cody ve Aldatan Yürek rol aldığı bazı projelerdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz