Claudia Schiffer

25 Ağustos 1970 doğumlu ünlü model Claudia Schiffer, Almanya, Rheinberg’de dünyaya gelmiştir. Annesi ev hanımı Gudrun Schiffer, babası ise avukat Heinz Schiffer’dir. Ann Carolin, Stefan ve Andreas isimlerinde 3 kardeşi vardır. Modellik kariyerine 17 yaşında adım atmıştır.

Tanınması Fransız Elle dergisine kapak olmasıyla başladı.Daha sonra Channel ve Victoria’s Secret gibi isimlerin modelliğini yapmıştır. Versace, Jil Sander, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren ve Valentino gibi markaların defilelerinde yer aldı. Fanta, Pepsi ve Citroen’in reklamında oynadı. 1994 yılında Richi Rich filmiyle sinema dünyasına atıldı. Başka dizilerdede ufak tefek roller aldı. Ancak modellikte daha başarılı olduğu düşünülüyor.

Mankenlik yaptığı dönemlere ait 4 adet egzersiz kasedi çıkartmıştır. Bunlardan en çok satan ve beğenilen kaseti Claudia Schiffer’s Perfectly Fit videosudur. Claudia Schiffer, 1993 yılında sihirbaz David Copperfield ile tanıştı ve nişanlandı, 6 yıl birlikte oldular.  1999 yılının Eylül ayında beraberliklerini sonlandırdılar. Söylentilere göre magazin gündemine çıkmak için beraber göründükleri biliniyor. Ancak bu söylentilerin hepsine itiraz ettiler. 1997 yılında ise UNICEF iyi niyetli elçisi oldu.

2002 yılında İngiltere’de yaşayan Matthew Vaughn de Vere Drummond ile evlendi. Bu evliliklerinden Cosima Violet, Clementine Poppy ve Caspar Matthew isimlerinde 3 çocukları vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz