Cimilli İbo

2

Karadeniz’li sanatçı Cimilli İbo yani İbrahim Özer özellikle kemençesi ve seslendirdiği eğlenceli ve hareketli şarkıları ile müzik severleri coşturmaktadır. Yaptığı espriler, farklı kişiliği ve tarzı ile büyük beğeni toplayan Cimilli İbo Türkü söylemeyi çok sevdiğini bu sebepten dolayı Lise eğitimini yarıda bıraktığını belirtmiştir. Trabzon‘da dünyaya gelmiş, aslen Rize İkizdere Cimil Köyü’ndendir. Cimilli lakabını köyünden dolayı almıştır.

Doğmadan önce köylerinin yandığını ve neredeyse tüm evlerin kül olduğunu, sadece bir iki evin sağlam kaldığını bu nedenle ailesinin Trabzon’a taşındığını ve orada doğduğunu belirtmiştir. Babası hep okumasını istesede o kemençe çalmayı ve türkü söylemeyi çok sevmiş bu nedenle sürekli evden kaçmıştır. İlk olarak İzmir ardından İstanbul’daki akrabalarının yanına gitmiş, Lise eğitimini de müzik hayatı için yarıda bırakmıştır.

Bugüne kadar Sibelim, Hasretim Hepinize, Cayır Cayır Yanayi, Şakacı, Oyna, Kakara Kikiri, Cimilli İbo ve Fıkralar, Benida / Esma Hala, Sevdalı, Konser Coşkusu, Cimil’linin Düzüne / Ağla Yüreğim Ağla, Kemençe, Yalan Dünya Boş ve Sallama Çayı gibi albüm ve çalışmalara imzasını atmıştır.

2 Yorumlar

  1. arkadaşlar ben ibrahim ağabeyle ilgili bilmediğm şey yoktur 1979 yılında doğması imkansız 1972 die biliorum ben 1994 de ilk kaseti Ağla yüreğim çıktı 15 yaşında çıkmış olması imkansız çok çileler çekmiştir kendisi fırıncıda çalıştı ordan para birikitirp müzikle ilgili bişeyler yapmak için müziğe girişi o kadar erken olmadı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz