Cihangir İslam

0

Cihangir İslam Saadet Partisi İstanbul Milletvekili aynı zamanda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı’dır. Son dönemlerde yaptığı açıklamalar ile okur severler tarafından en çok merak edilen isimler arasında yer almıştır. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam aslen 1959 yılında Sakarya’da doğmuştur. İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü Adapazarı Atatürk İlkokulu’nda tamamlamıştır. Ortaokul ve Lise tahsilini ise TED Ankara Koleji’nde okumuştur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Açık Öğretim Fakültesi Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunu’dur.

Amerika Minnesota Üniversitesi, Kanada – Montreal McGill Üniversitesi ve Amerika Minnesota Twin Cities Spine Center’da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi amıştır. Fellowship programlarını tamamlamıştır. Bir süre 100. Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği ayrıca Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yapmıştır.

Cihangir İslam siyaset hayatı;

27. Dönem Saadet Partisi İstanbul Milletvekili olan Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, Mazlumder, Saadet Partisi, HAS PARTİ, Adalet Zemini ile Hak ve Adalet Platformu kurucuları arasında yer almaktadır. Artı TV 45 + 45 Programı eş moderatörlüğü, Duvar gazetesi köşe yazarlığı yapmıştır. 100’den fazla bilimsel çalışma ile birlikte sosyal alanda yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Çok iyi İngilizce bilmenin yanı sıra, orta derecede Arapça ve Almanca bilen Nazır Cihangir İslam’ın üç evladı vardır. 2010 yılında Merve Kavakçı ile evlenmiş ancak evliliği son bulmuştur.

2018 yılında 31 Ekim’deki meclis konuşmasında yaptığı açıklamalar nedeni ile hakkında, Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılama, suçu ve suçluyu övme suçlarından soruşturma başlatıldığı belirtilmiştir.

Çalışma hayatı;
Isparta SSK Hastanesi (1983)
Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi (1986)
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (1994)
Minnesota Üniversitesi, Minnesota-ABD (1997)
Haydarpaşa Numune Hastanesi (2003)
Kafkas Üniversitesi (2011)

Günümüzde ise Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak, Alemdağ Cad. Mertler İş Merkezi 14/4 Ümraniye – İSTANBUL (Ümraniye Metro İstasyonu Karşısı) adresinde hizmetlerini sürdürmektedir. 35 yılı aşkındır mesleki tecrübeye sahiptir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz