Cihan Kurtaran

Cihan Kurtaran 1985 doğumludur. Üç kardeşin en küçüğü olarak İstanbul’da doğmuştur. Çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ile henüz 10 yaşında bağlama çalmayı öğrenmiştir.

2001 senesinde TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nda Tenor olarak koristlik yapmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü mezunudur. 2009 yılında mezun olan Cihan Kurtaran solfej, çalgı, armoni ve diğer alan dersleri sayesinde, yorumcu ve besteci yönünüde geliştirmiştir.

2006 senesinde Leyla ile Mecnun isimli tiyatro oyununda yer almış ardından Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ve İstanbul Efendisi gibi oyunlarda müzisyenlik ve oyunculuk yapmıştır. Günümüzde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında müzisyen ve oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2014 yılında ise Şehir Tiyatroları bünyesinde birlikte rol aldığı 4 arkadaşı ile apartopar isimli müzik grubunu kurmuştur. Bu grup ile sahne çalışmalarınıda sürdürmekte, apartopar için hazırladıkları repertuardaki şarkı ve türküleri yeniden düzenleyerek; gerek sesi, gerek performans esnasında çaldığı: bağlama, cura, cümbüş, gitar ve ud gibi enstrümanlar eşliğinde icra etmektedir.

Cihan Kurtaran en son Atv ekranlarında yayınlanan Kocaman Ailem isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Ahmet karakterini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz