KimNereli.net

Çiğdem Taştan

Çiğdem Taştan Kimdir?

Çiğdem Taştan
Gerçek adı: Çiğdem Taştan
Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Çiğdem Taştan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Çiğdem Taştan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eğitimi, müzik kariyeri gibi soruların cevapları, kısaca biyografi ve hayatı.

1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Çiğdem Taştan baba tarafından aslen Tokat Reşadiye, anne tarafından ise Giresun’ludur. Lise eğitimi dahil İstanbul’da okumuş ardından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Çocukluk yıllarında, her yaz döneminde ailesi ile birlikte tatillerini memleketi Tokat, Reşadiye Saraykışla Köyü’nde geçirmiştir.

Üniversite eğitiminin ardından bir arkadaşı vasıtası ile bağlama virtüöz’ü Çetin Akdeniz Hoca ile tanışmıştır. Çetin Akdeniz’e ait Mavi Nota Halk Türküleri Topluluğu ile başlangıç yapmıştır. 2 sene kadar bu koro’da yer almış daha sonra bireysel çalışmalar yapmak istediği için korodan ayrılmıştır. Rotasını Balkanlara çevirmiş kültürü, folklorik özelliklerini yerinde görmek için 3 ay Makedonya’da kalmış, bu süreçte Sırbistan, Arnavutluk, Kosova ve Bulgaristan gibi ülkelere kısa süreli geziler yapmıştır.


Müzik hayatını başarılı bir şekilde sürdüren sanatçı Anadolu’dan Balkanlara; Makedonca, Arnavutça, Sırpça, Bulgarca, Farsça, Gürcüce, Ermenice, Kürtçe, Zazaca, Azerice, Ladino dillerinde çok geniş bir repertuvar’a sahiptir. Henüz albüm çalışması yoktur ama buna rağmen gerek uluslararası gerekse ulusal düzeyde bir çok etkinlikte boy göstermiş, sesi ile halk ezgileriyle, müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Özellikle Paul Dwyer ile birlikte seslendirdiği eserler ile dikkatleri üzerine çeken başarısı sanatçı, Dwyer ile Mağusa Limanı ve kendi memleketine ait olan Tokat türküsü Keltepe’nin Taşlarını seslendirmiştir.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Çiğdem Taştan
Gerçek adı: Çiğdem Taştan
Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

403.804 kez okundu

2.

Beren Saat

394.947 kez okundu

3.

Fuat Güder

316.629 kez okundu

4.

Tarık Akan

296.962 kez okundu

5.

Tarkan

232.005 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

228.593 kez okundu

7.

Volkan Demirel

225.349 kez okundu

8.

Azad Yılmaz

200.169 kez okundu

9.

Emre Mor

200.153 kez okundu

10.

Ersay Üner

195.754 kez okundu