KimNereli.net

Çiğdem Taştan

Çiğdem Taştan Kimdir?

Çiğdem Taştan
Gerçek adı: Çiğdem Taştan
Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Çiğdem Taştan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Çiğdem Taştan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eğitimi, müzik kariyeri gibi soruların cevapları, kısaca biyografi ve hayatı.

1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Çiğdem Taştan baba tarafından aslen Tokat Reşadiye, anne tarafından ise Giresun’ludur. Lise eğitimi dahil İstanbul’da okumuş ardından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Çocukluk yıllarında, her yaz döneminde ailesi ile birlikte tatillerini memleketi Tokat, Reşadiye Saraykışla Köyü’nde geçirmiştir.

Üniversite eğitiminin ardından bir arkadaşı vasıtası ile bağlama virtüöz’ü Çetin Akdeniz Hoca ile tanışmıştır. Çetin Akdeniz’e ait Mavi Nota Halk Türküleri Topluluğu ile başlangıç yapmıştır. 2 sene kadar bu koro’da yer almış daha sonra bireysel çalışmalar yapmak istediği için korodan ayrılmıştır. Rotasını Balkanlara çevirmiş kültürü, folklorik özelliklerini yerinde görmek için 3 ay Makedonya’da kalmış, bu süreçte Sırbistan, Arnavutluk, Kosova ve Bulgaristan gibi ülkelere kısa süreli geziler yapmıştır.


Müzik hayatını başarılı bir şekilde sürdüren sanatçı Anadolu’dan Balkanlara; Makedonca, Arnavutça, Sırpça, Bulgarca, Farsça, Gürcüce, Ermenice, Kürtçe, Zazaca, Azerice, Ladino dillerinde çok geniş bir repertuvar’a sahiptir. Henüz albüm çalışması yoktur ama buna rağmen gerek uluslararası gerekse ulusal düzeyde bir çok etkinlikte boy göstermiş, sesi ile halk ezgileriyle, müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Özellikle Paul Dwyer ile birlikte seslendirdiği eserler ile dikkatleri üzerine çeken başarısı sanatçı, Dwyer ile Mağusa Limanı ve kendi memleketine ait olan Tokat türküsü Keltepe’nin Taşlarını seslendirmiştir.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Çiğdem Taştan
Gerçek adı: Çiğdem Taştan
Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.021 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

337.882 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.568 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.739 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.658 kez okundu

6.

Tarkan

225.582 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.593 kez okundu

8.

Emre Mor

195.218 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.804 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.531 kez okundu