KimNereli.net

Çiğdem Taştan

Çiğdem Taştan Kimdir?

Çiğdem Taştan
Gerçek adı: Çiğdem Taştan
Doğum Tarihi: 1988 (32 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Çiğdem Taştan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Çiğdem Taştan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eğitimi, müzik kariyeri gibi soruların cevapları, kısaca biyografi ve hayatı.

1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Çiğdem Taştan baba tarafından aslen Tokat Reşadiye, anne tarafından ise Giresun’ludur. Lise eğitimi dahil İstanbul’da okumuş ardından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Çocukluk yıllarında, her yaz döneminde ailesi ile birlikte tatillerini memleketi Tokat, Reşadiye Saraykışla Köyü’nde geçirmiştir.

Üniversite eğitiminin ardından bir arkadaşı vasıtası ile bağlama virtüöz’ü Çetin Akdeniz Hoca ile tanışmıştır. Çetin Akdeniz’e ait Mavi Nota Halk Türküleri Topluluğu ile başlangıç yapmıştır. 2 sene kadar bu koro’da yer almış daha sonra bireysel çalışmalar yapmak istediği için korodan ayrılmıştır. Rotasını Balkanlara çevirmiş kültürü, folklorik özelliklerini yerinde görmek için 3 ay Makedonya’da kalmış, bu süreçte Sırbistan, Arnavutluk, Kosova ve Bulgaristan gibi ülkelere kısa süreli geziler yapmıştır.


Müzik hayatını başarılı bir şekilde sürdüren sanatçı Anadolu’dan Balkanlara; Makedonca, Arnavutça, Sırpça, Bulgarca, Farsça, Gürcüce, Ermenice, Kürtçe, Zazaca, Azerice, Ladino dillerinde çok geniş bir repertuvar’a sahiptir. Henüz albüm çalışması yoktur ama buna rağmen gerek uluslararası gerekse ulusal düzeyde bir çok etkinlikte boy göstermiş, sesi ile halk ezgileriyle, müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Özellikle Paul Dwyer ile birlikte seslendirdiği eserler ile dikkatleri üzerine çeken başarısı sanatçı, Dwyer ile Mağusa Limanı ve kendi memleketine ait olan Tokat türküsü Keltepe’nin Taşlarını seslendirmiştir.

YORUMLAR

Yazıya 5 yorum yapılmış.

 1. Metin elihan 2 Eylül 2019

  Tek kelime ile türküleri yaşayarak anlatması çok etkileyici sade berrak sesi mimikleri ile etkileyici bir tarza sahib super

 2. Murat kom 16 Eylül 2019

  HARİKA. İYİ Kİ YOUTUBE’da RASTLADIM.SESİ SU GİBİ. DİNLEMEYE DOYAMADIM. VE GÜZEL AYRICA.

 3. Ahmet boz 16 Eylül 2019

  Üç gün önce Karaman Sarıveliler Göktepe doğal ürünler şenliğinde konser vermiştir araç ihtiyacı tarafımdan karşılanmıştır (ulaşımını kendim yaptım) müthiş bir ses eserine sahip kendisini kutluyorum çok güzel di..

 4. Yaşar Ali Gümüisoy 4 Ocak 2020

  Çiğdem hanım şarkılar, türküler bu kadar mı güzel söylenir. Harika bir ses, müthiş pozitif bir enerji.,şiddetle herkesin dinlemesini takip etmesini tavsiye ediyorum

 5. levent yıldırım 30 Haziran 2020

  Güzelliğiyle, sesiyle bir bütün olmuş. Seslendirdiği bütün eserleri, yaptığı samimi mimiklerle ayrı bir güzellik çıkıyor ortaya. Dinledikçe türküleri içimde yaşamaktayım. Başarıların devamını dilerim.

Çiğdem Taştan
Gerçek adı: Çiğdem Taştan
Doğum Tarihi: 1988 (32 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Şarkıcı
Mezuniyet: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.620 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

482.273 kez okundu

3.

Beren Saat

422.819 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.551 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.168 kez okundu

6.

Tarkan

258.225 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.638 kez okundu

8.

Emre Mor

214.912 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.864 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.221 kez okundu