Çiğdem Aygün

Çiğdem Aygün TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisinde rol almıştır. Gönül Dağı Keriman karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı isim aslen Şanlıurfa doğumludur. Boyu 1.64 cm, kilosu 54, burcu ise terazi’dir. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2012 yılında Ustura Kemal dizisi ile gerçekleştirmiştir.

Daha sonra Star Tv ekranlarında yayınlanan Ateş Böceği dizisi oyuncu kadrosunda yer almış ve dizide Sıdıka karakterini canlandırmıştır. Çiğdem Aygün en son TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisinde Keriman karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Dizi de Gülsim Ali, Ecem Özkaya, Cihat Süvarioğlu ve Berk Atan gibi isimlerde rol almıştır.

Kumbaracı50 | Altıdan Sonra Tiyatro’nun Evi’nde uzun süre sahne almıştır. İstanbul Tiyatrosu bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Resmi instagram hesabını cigdemaygunofficial ismi ile kullanmaktadır. Günümüzde resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 13bin civarındadır. Ayrıca cikocukciko ismi ile kullandığı bir instagram hesabı daha bulunuyor.

Çiğdem Aygün Tiyatro oyunları:

Dertsiz Oyun – Oyuncu (2012)
Ödipus / Oyuncu (2012)
Kızılırmak – Koro (2013)
Bal Arıları ve Hınzır Ayı – Oyuncu (2014)
Yalınayak Müzikhol – Yeter Artık (2015)
Tersine Dünya – Oyuncu (2015)
Lay Lay Lom – Oyuncu (2016)
Barış – Oyuncu (2017)
Bir Peri Masalı Radyum Kızları – Mae Cubberlay (2018)

Tiyatro Ödülleri

Bir Peri Masalı Radyum Kızları / Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri 2019 – Seçici Kurul Özel Ödülü.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz