Christina Aguilera

Christina Aguilera hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kaç yaşında? nereli? boyu, kilosu kaç? vücut ölçüleri, çocukları ve evlilik hayatı, kısaca biyografisi.

Dünyaca ünlü sanatçı, söz yazarı ve müzisyen Christina Aguilera 1980 yılının Aralık ayında Amerika, New York’ta dünyaya gelmiştir. Ünlü olmadan önce katıldığı Star Search yarışması ile adını duyurmuş ardından şöhret basamaklarını hızla tırmanmıştır.

Babası aslen Ekvador doğumlu Fausto Wager Xavier Aguilera ordu’da cerrahlık yapmış, annesi ise İspanyolca öğretmenliği yapmış olan shelly Loraine Fidler’dir. Katolik bir ailenin evladı olarak yetişen Aguilera’nın anne ve babası Aguilera 6 yaşında iken boşanmışlardır. Ardından kardeşi Rachel ve annesi birlikte Pensilvanya’ya anneannesinin yanına yerleşmişlerdir. Küçük yaşlarda iken babasından fiziksel ve duygusal şiddet te gören Aguilera’nın annesi daha sonra sağlık görevlisi olarak çalışan Jim Kearns ile evlenmiştir.

Müzik kariyerinin yanı sıra bir çok sinema ve dizide rol almış, ayrıca seslendirme yapmıştır. Bugüne kadar Christina Aguilera, Mi Reflejo, My Kind of Christmas, Stripped, Back to Basics, Keeps Gettin Better, Bionic ve Lotus isimli albümlere imzasını atmıştır. Ayrıca Madtv, The Osbournes, Project Runway, Shine a Light, Mtv Movie Awards, Burlesque, The 67th Annual Golden Globe, Zorlu Görev ve The Voice gibi projelerde rol almıştır.

2001 yılının Eylül ayına kadar dansçı Jorge Santos ile iki senelik ilişki yaşamış, 2002 senesinde ise müzik piyasasında yönetici olarak tanınan Jordan Bratman ile birlikte olmaya başlamıştır. Şubat 2005 nişanlanmış, bu birlikteliğinden 2008 yılında Max Liron Bratman isminde de bir oğlu olmuştur. 2010 yılında ise ayrılmıştır.

2014 yılının Şubat ayında Matthew Rutler ile nişanlanan güzel ismin, bu birlikteliğinden 16 Ağustos 2014 doğumlu Summer Rain Rutler isminde bir kızı vardır.

Bugüne kadar birçok kez Grammy ve MTV Video Müzik Ödülleri’ne aday olmuş ve bir çok kez bu ödüllerin sahibi olmuştur.

Aguilera’nın vücut ölçüleri, 96.5-58.5-84 cm’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz