Chris Hemsworth

1983 doğumlu yakışıklı aktör Chris Hemsworth sinema dünyasına Star Trek sinema filmi ile adım atmıştır. Özellikle sinema severler tarafından Yenilmezler filminde canlandırdığı Thor karakteri ile büyük beğeni kazanmıştır. Ayrıca 2005 senesinde Home and Away dizisi ile Avustralya’da en iyi genç erkek yetenek dalında Logie Ödülünün sahibi olmuştur.

Chris Hemsworth Avustralya, Melbourne’de Leonie ve Craig Hemsworth’un ortanca oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Aslan burcudur.

Liam ve Luke isimlerinde iki kardeşide kendisi gibi oyuncudur. Avustralya, Sidney’de Screenwise Film Tv okulundan mezun olmuştur. Daha sonra Sydney’e taşınmıştır. 26 Aralık 2010 yılında Elsa Pataky ile evlenen Chris Hemsworth’un bu evliliğinden Tristan Hemsworth, India Rose Hemsworth ve Sasha Hemsworth isimlerinde üç çocuğu vardır.

Bugüne kadar, Guinevere Jones, Neighbours, Marshall Law, The Saddle Club, Fergus McPhail, Home and Away, Star Trek, A Perfeckt Getaway, Cash, Ollie Klublershturf vs the Nazis, Thor, Cabin in the woods, The Avengers, Snow White the Huntsman, Red Dawn, Rush, Shadow Runner ve ın the Heart of the Sea gibi filmlerde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz