Charlie Puth

Charlie Puth emlakçı bir baba ve müzik öğretmeni annenin evladı olarak 1991 yılında Amerika New Jersey’de dünyaya gelmiştir. Kendisinden küçük iki ikiz kız kardeşi olan Charlie Puth baba tarafından köken olarak aslen Alman asıllıdır. Sağ kaşında görünen hasarın henüz iki yaşında iken uğradığı bir köpek saldırısı neticesinde oluştuğu belirtilmiştir.

Duyduğu her şeyin notasını çıkartabilme özelliğine sahiptir. 4 yaşında piyano çalmaya başlamış, 10 yaşında Jazz eğitimi almıştır. Berklee College of Music Üniversitesinde burslu olarak okumuştur.

Youtube video sitesi üzerinden paylaştığı şarkılar ile popüler olmuş kısa sürede Amerika’da ismini duyurmayı başarmıştır.

Özellikle Hızlı ve Öfkeli 7 sinema filminde rol alacak olan ve 2013 yılında yaşamını yitiren Paul Walker için Wiz Khalifa ile beraber yazıp seslendirdiği See You Again adlı single ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

Single Uluslararası, Birleşik Krallık, Yeni Zelanta, Kanada, İsviçre, İtalya, İsveç, Avusturya, Belçika ve Avustralya olmak üzere bir çok ülkede hitlerde bir numara olmuş ayrıca Şili, Hong Kong ve Hollanda gibi ülkelerde ilk on arasında yer almıştır.

2016 yılında Nine Track Mind isimli albüm ile müzik kariyerini sürdüren Charlie Puth uzun süredir Amerika’lı şarkıcı, dansçı ve aktris Bella Thorne ile birliktedir.

2 Yorumlar

  1. Seni çok seviyorum aşığım sana 3 yıldır senin attention şarkını dinliyorum ve o şarkıyı dinlerken hep seni hatırlıyorum
    I LOVE YOU

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz