Cha Tae Hyun

0

Cha Tae Hyun uzun yıllardır Kore sinema dünyasında başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Başarılı oyuncu hakkında hayranları tarafından merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Cha Tae Hyun Kimdir? Hayatı:

Güney Kore asıllı oyuncu ve yönetmen Cha Tae Hyun 1976 senesinde Güney Kore’nin Başkenti Seul’de dünyaya gelmiştir. Sanatçı bir ailede yetişmiştir. Babası KMS bünyesinde özel efektler yardımcısı olarak çalışmış olan Cha Jae-Wan, annesi ise Choe Su-Min emekli film seslendirme sanatçısıdır.

Cha Tae Hyun Eğitim Hayatı:

Seul Sanat Enstitüsü Yayıncılık Bölümü. Kyonggi Üniversitesi Multimedia Sanat Bölümü ve Chung-Ang Üniversitesi Kitle İletişim Bölümü’nde eğitim hayatını tamamlamıştır.

Güney Kore sinema ve dizi sektöründe uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren yakışıklı oyuncu golf oynamaktan, şarkı söylemekten ve film izlemekten büyük keyif aldığını dile getirmiştir. Hristiyan dinine mensup olan Tae-hyun Cha oyuncu Jang Hyuk ve şarkıcı Kim Jong-Kook ile çok yakın arkadaştır.

Cha Tae Hyun Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Ünlü oyuncu Cha Tae Hyun 45 yaşında ve 1.75 boyundadır. Resmi instagram hesabını @chaheeebin kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cha Tae Hyun Evlimi? Eşi Kim? Çocuğu Varmı?

1 Haziran 2006 tarihinde evlenmiştir. Uzun seneler birlikte olduğu ve 13 sene eğitim hayatı süresince sevgili olduğu Choi Suk-eun ile Seul Walker Hill Hotel’de düğünü gerçekleşmiştir. Bu evliliğinden Cha Soo-Chan isminde bir oğlu ve Cha Tae-Eun isminde bir kızı vardır.

Günümüze kadar defalarca KBS Drama Ödülleri’nde En iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır. Cha Tae Hyun ayrıca Şovmen ödülü, popülerlik ödülü, radyo dj ödülü, favori erkek oyuncu, büyük yıldız ödülü, SBS Ödülü gibi bir çok ödülü almayı başarmıştır.

Filmleri, Dizileri:

Moving, Police University, Team Bulldog: Off-duty Investigation, Matrimonial Chaos, The Best Hit, The Legend of the Blue Sea, Love in the Moonlight rol aldığı sadece bir kaç dizidir.

Ayrıca Puppy, Along With the Gods: The Two Worlds, Because I Love You, My New Sassy Girl, The Con Artist, Steal My Heart ve Never Ending Story gibi bir çok sinema filminde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz