Ceylan

Ceylan müzik dünyasına henüz 9 yaşında iken giriş yapmıştır. Uzun müzik ve oyunculuk serüveninin yanı sıra hep hakkında hayatı ile ilgili sorular merak konusu olmuştur. 21974 yılının Haziran ayında dünyaya gelmiştir. Türk Halk müziği ve arebesk müzik sanatçısıdır. Boyu 1,50 cm ve burcu yengeç’dir.

Nazan ve Nalan isimlerinde ikiz ablaları vardır. Babası uzun yıllar düğünlerde sahne almış ve saz çalmıştır. Ceylan’da bu sebeple henüz 9’lu yaşlarda müzik ile tanışmıştır.

7 yaşında iken babası ile birlikte Almanya’ya taşınmış ve çocukluk yıllarını gurbet ellerde geçirmiştir. Hayatı boyunca 4 kez umreye gittiğini belirtmiştir. İçki içmediğini geçmiş dönemlerde ara sıra içmiş olsada günümüzde tamamen bıraktığını açıklamıştır.

Ceylan müzik kariyeri;

1983 yılında bir müzik yarışmasına girmiş ve birinci olmuştur. Bir sene sonra tekrar Türkiye’ye dönüş yapmış ve ilk albümü ile müzik severler tarafından Küçük Ceylan olarak tanınmıştır. İkinci albümü Seni Sevmeyen Ölsün ile 1 Milyon Üçyüzbin satış rekoru ile Türkiye’de kırılması zor bir rekora imza atmıştır.

Ceylan anne tarafından Bayburt, baba tarafından ise aslen Tunceli’lidir. İstanbul Fatih İlçesi Fındıkzade Semti’nde dünyaya gelmiştir.

Bugüne kadar 4 kez evlenen sanatçı ilk evliliğini 1991 senesinde Halasının oğlu Erhan Bozkurt ile gerçekleştirmiş bir yıl sonra boşanmıştır. Bu evliliğinden 1992 doğumlu Melodi isminde bir kızı vardır. 1995 senesinde imam nikahlı eşi Yıldıray Gürgen ile yaşamaya başlamış bu evliliğindende 1995 doğumlu Yiğitcan isminde bir oğlu vardır. İkinci evliliğini 2000 senesinde İbrahim Tatlıses‘in ilk eşinden olan oğlu Ahmet Tatlı ile gerçekleştirmiş, Üçüncü evliliği sanatçı Murat Kurşun, 4. evliliği ise galerici Güncal Tanören ile olmuş bu evliliğide 2012 yılında son bulmuştur.

Hayatındaki en pişman olduğu şey ise burnunu yaptırmasıdır. Arkadaşlarının ve çevresinin de bu konuda ısrar ettiğin ama ameliyattan sonra zor nefes aldığını bu nedenle sahnede ve albüm çalışmalarında zorluk çektiğini söylemiştir.

Ceylan’ın Oynadığı sinema filmleri;

Kariyeri boyuncu bir çok sinema filminde rol almış, sinema ve müzik hayatını bir arada sürdürmüştür.

Garibim Ceylanım, Kaderin Tuzakları, Yetim, Ana Kucağı, Aşk ve Para, Yaşarken Ölmek, Annem / Bırakmam Seni, Sabır Allahım, Yuvasızlar, Acı Gurbet, Ağlıyorum, Sığıntı, Beni Bende Bitirdikler, Güneş Yine Doğacak, Hep Ezildim, Çingene, Acı Kader, Düşte Gör, Kadersiz Doğmuşum, Senin Yüzünden, Üçüzler, Şenlik Var. En son 1998 tarihinde Aynalı Tahir dizisinde rol almıştır.

Bugüne kadar belki 50-60 kez ev değişikliği yapmıştır. İstanbul’un kendisini çok yorduğunu, artık Bodrum’a taşınıp yaşantısını orada sürdürmek istediğini dile getirmiştir.

6 Yorumlar

  1. ceylan hayraniyim kendisini çook seviorum filimlerinde izlerdim halada izliorum zeverek kendisini ben çook seviorum keşke ceylani görebilsem ..okadar çok seviorum ki ceylani ben size anlatmama sevgimi ..okadar çook

  2. ben oceden hadise hayraniyidim şimdi ise ceylan hayrani oldum hadise den sikildim sevmiorum artik eskide kaldi hadise ama ceylani hep seviorum ondan vazgeçmem aslaaa hadiseden daha iyi söylüor ceylan benim herşeyim prensesim benim o

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz