Ceyda Tezemir

0

Ceyda Tezemir hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? gibi soruların cevapları. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelen Ceyda Tezemir, baba tarafından aslen Sakarya, anne tarafından ise aslen İstanbul’ludur. İkiz kardeşi Şeyda Tezemir ile birlikte müzik dünyasına sağlam bir giriş yapmışlardır. İkizler Grubu olarak müzik dünyasında adından söz ettiren Tezemir kardeşler, Kny Müzik ile çalışan ve Erdem Kınay ile Öptüm single parçasını çıkarmış ve müzik severlerden tam not almışlardır.

Ceyda Tezemir eğitim hayatı;

Müzikle çok küçük yaşlarda tanışmışlar ve 3 yaşında iken şarkı söylemeye başlamışlardır. İkiz kardeşi Şeyda Tezemir ile birlikte, henüz 10 yaşında iken keman dersi almaya başlamıştır. Lise’yi Güzel Sanatlar Lisesi’nde bitirmişlerdir. Ardından eğitim hayatına yine kardeşi ile birlikte, İstanbul Devlet Konservatuvarı, Keman, Piyano ve Şan Bölümü’nde devam etmiştir. Ceyda Tezemir O Ses Türkiye şarkı yarışmasına da katılmış, ikiz kardeşi de daha sonra sahneye çıkmış ve şarkı söylemiştir.


Kendilerine örnek aldığınız sanatçılar kimlerdir sorusuna, Beyonce, Demi Lovato, Rihanna, Fifth Harmony ve Little Mix gibi gruplar olduğu belirtilmiştir. İkiz kardeşlerin en büyük hayalleri ise kısa bir süre içinde sağladıkları bu kitlenin milyonlara ulaşması ve yurtdışında da seslerini duyurup, konserler vermektir.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan başarılı isim, resmi instagram hesabını da yine kardeşi ile birlikte ortak kullanmakta ve İkizler @officialikizler ismi ile takipçileri ile iletişimde bulunmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesaplarında ki takipçi sayısı 22,4bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz