Ceyda Düvenci

1977 doğumlu güzel oyuncu, model Ceyda Düvenci 1997 yılında katılmış olduğu Türkiye güzellik yarışmasında 3.cü olmuştur. Ardından oyunculuğa adım atmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini 1995 senesinde Palavra Aklar dizisi ile gerçekleştirmiştir.

Bir çok reklam ve dizide rol alan Ceyda Düvenci İsmail ve Zümrüt Düvenci çiftin tek çocuğudur.

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2000 yılında Kaan Girgin ile evlenmiş 2002’de ayrılmışlardır. 2008 ve 2013 yılları arasında ise Engin Akgün ile evlilik gerçekleştirmiş ve bu evliliğinden Melisa Nur Akgün isminde bir kızı vardır. 2015 yılında ise başarılı oyuncu Bülent Şakrak ile evlenmiştir.

Bursa doğumlu Ceyda Düvenci, baba tarafından aslen Selanik, anne tarafından ise aslen Kırklareli’lidir. Koç burcudur.

2018 yılında Atv ekranlarında yayınlanan 8. Gün isimli dizide Şehnaz karakterini canlandırmaktadır.

Daha önce Mirasyediler, Çiçek Taksi, Tatlı Kaçıklar, Böyle mi Olacaktı, Deli Divane, Ruhsar, Son Kumpanya, İlk Aşk, Affet Bizi Hocam, herşey Çok Güzel Olacak, Baba, Babam Olurmusun?, Köstebek, Canlı Hayat, Dikkat Bebek Var, Gece Yarısı Hikayeleri, Parça Pinçik, Abdülhamit Düşerken, Öyle Bir Sevda ki, Zalim, Hoşgeldin Hayat, Kasırga İnsanları, Sil Baştan, Bir Varmış Bir Yokmuş, Maki, Mühim Olan Aşkımız, Son Yüzleşme, Binbir Gece, Hasret, Bratz, Terrayı Kurtarmak, Düşlerimde Atatürk, Ejder Kapanı, Şen Yuva, Umutsuz Ev Kadınları, Aşkın Kanunu, Babam ve Ailesi, Maral ve Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? gibi sinema ve dizilerde rol almış, Türkçe seslendirme yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz