Cevher Hikmet Güzey

Cevher Hikmet Güzey hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? hangi sinema ve diziler de rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncusu olarak tiyatro hayatını sürdüren Güzey, özellikle ekran severler tarafından, Sen Kimsin ve Halil İbrahim Sofrası isimli yapımlar ile tanınmıştır. Çukurova Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Cevher Hikmet Güzey oyunculuk kariyeri:

2012 senesinde usta oyuncu, komedyen Tolga Çevik‘in hem senaristliğini, hem de başrolü’nü üstlendiği Sen Kimsin adlı komedi filmin’de Emin karakterine hayat vermiştir.

Kollama dizisinde Atıf, Bez Bebek dizisinde ise deney yapan kimyager olarak kamera karşısına geçmiştir. Ayrıca BluTV ‘de yayınlanan Alef adlı dizinin de oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2016 senesinde Çıkmaz Sokak Çocukları adlı tiyatro oyununda ve 2018 yılında Harikalar Avlusu adlı tiyatro oyununda sahne almıştır. En son Show Tv ekranlarında yayınlanan Ramo adlı dizinin oyuncu kadrosuna katılmış ve dizi de Çilingir karakterine hayat vermiştir. Resmi instagram hesabını cever_met ismi ile kullanan usta oyuncunun instagram hesabı linki tablo bölümünde mevcuttur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz