Cevdet Akçay

Cevdet Akçay katıldığı televizyon programlarında ekonomi üzerine yaptığı yorumlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Cevdet Akçay Kimdir?

Cevdet Akçay ekonomist, iş insanı. Ekonomi üzerine yaptığı analizlar ve çarpıcı yorumları büyük ilgi görmüştür. Son dönemde özellikle sosyal medya dünyası ve televizyon ekranlarında katıldığı programlar ile merak edilen bir isim olmuştur.

Ekonomi dünyasının sayılı isimlerinden birisi olan Prof. Dr. Osman Cevdet Akçay katıldığı tv ve diğer toplantılarla ekonomiye dair yaptığı yorum ve analizlerle izleyici ve dinleyicilerin dikkatini çekmiştir. Öğrencilik yıllarında profesyonel olarak Beşiktaş takımında 2 sene basketbol oynamıştır.

Cevdet Akçay Nereli?

Cevdet Akçay aslen Trabzon’ludur ve Trabzon’da dünyaya gelmiştir.

Cevdet Akçay Kaç Yaşında?

Cevdet Akçay 61 yaşındadır. Doğum tarihi 1961.

Eğitim Hayatı:

Trabzon’da doğan Akçay, 10 yaşında İstanbul’a gelmiştir. İstanbul’da Ortaokul ve Lise tahsilini Robert Koleji’nde tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Ayrıca New York City University Graduate School and University Center’dan M.Phil ve Ph.D derecelerini almıştır.

1 Mayıs 2018 tarihine kadar Koç Finansal Hizmetler ve Yapı Kredi Baş Ekonomist’i olarak görev yapmış, Ekonomik Araştırmalar bölümünün başında bulunmuştur.

Araştırma ve yayın alanları döviz kuru belirlenme ve borç dinamikleri, dezenflasyon üzerine’dir. Bu konulardaki çalışmaları ağırlıklı olarak Türkiye özeline yöneliktir. Şuanda yurt içi ve yurt dışı yatırımcılara ekonomi üzerinde yol göstermektedir.

Fatih Altaylı‘nın sunduğu Teke Tek Bilim ve daha bir çok canlı yayın programın konuğu olmuştur.

Resmi twitter hesabı @cakcay01 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz