KimNereli.net

Ceren Bektaş

Ceren Bektaş Kimdir?

Ceren Bektaş
Gerçek adı: Ceren Bektaş
Doğum Tarihi: 07/03/1980 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Korhan Gür ile)
Boy: 1.81
Burç: Balık
Meslek: Antropolog Sunucu
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Paleoantroploji
Doğum yeri: Ankara

Ceren Bektaş Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ceren Bektaş hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? evli mi? kaç yaşında? ekran deneyimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Mart ayında dünyaya gelmiştir, burcu Balık’tır. Aslen Ankara doğumludur. Boyu 1.70’in üzerindedir ancak net bir bilgiye ulaşılamamıştır. (Sizlerden gelen bilgiye göre boyu 1.81 cm)

Ankara Üniversitesi Dil Tarih – Coğrafya Fakültesi Paleoantroploji Bölümü mezunudur. Eğitim hayatı, genetik, anatomi, felsefe, sosyoloji ve istatistik gibi derslerle geçmiştir.

Eğitimin son senesinde TV8’de staj yapmıştır. Staj döneminde montaj, muhabirlik, program asistanlığı ve seslendirme yapmıştır. Annesinin bu iş tam sana göre tatlım sözü ve yönlendirmesi ile televizyon dünyasına ve haber spikerliğine merak sarmıştır. Ardından, bu alanlarda özel ders almış ve kurslara katılmıştır.

2 sene staj gördükten sonra İsmet Bayhan’dan diksiyon dersleri alan Ceren Bektaş daha sonra Ankara Dialog Anlatım ve İletişim Kursuna gitmiş ve etkili konuşma spikerlik, sunuculuk eğitimi almıştır. Eğitim aldığı isimler arasında, Ecder Akışık, Jülide Gülizar, Rahmi Aygün, Aytaç Kardüz, Murat Atak, Cemile Kutgün ve Mesut Ertugay gibi isimler bulunmaktadır.

Bir süre, özel bir görüntüleme merkezi’nde Halkla İlişkiler müdürü olarak çalışmıştır.

Ceren Bektaş televizyon kariyeri;

İlk ekran deneyimini TRT 1’de Yaz Oyunları çocuk programı ile gerçekleştiren Ceren Bektaş daha sonra Kanal B’de Hariciye Kliniği, Ata Tv’de Gün İzi, Halk Tv’de Diplomiside Görünüm, Bugün Tv’de Hafta Sonu gibi programlarda sunucu olarak görev yapmıştır.

2016 yılında Habertürk kanalına geçiş yapan güzel sunucu, Habertürk ekranlarında, Haftaiçi her gün 06:00 ile 09:00 arasında yayınlanan Gün Başlıyor isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. Başlangıç seviyesinde İspanyolca ayrıca iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Günümüze kadar televizyon dünyasına profesyonel kimliklerin kazandırılması için bir çok eğitim kuruluşu ve diksiyon kurslarında sunuculuk ve spikerlik eğitimleri vermiştir.

Bugüne kadar haber dışında dalış, at binme, dans, köpek balıkları ile yüzme, poligonda atış gibi bir çok adrenalin dolu programı da hazırlamış ve sunmuştur. Bu programlar da vatozlarla yüzmüş, poligon tecrübesi edinmiş, carting ve kayak yapmış, paramotorla uçmayı öğrenmiştir. Bir süre fitness, pilates, tenis, kick boks ve EMS sporları ile ilgilenmiştir. Halen aktif olarak düzenli spor hayatını sürdürmektedir. Caz isminde bir köpeği vardır.

2008 yılında İsmail Gür’ün oğlu işletmeci Korhan Gür ile evlenmiş ancak daha sonra boşanmıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. ghklbvc 11 Ekim 2018

    Ceren Bektaşın Boyu 1.81

Ceren Bektaş
Gerçek adı: Ceren Bektaş
Doğum Tarihi: 07/03/1980 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Boşanmış (Korhan Gür ile)
Boy: 1.81
Burç: Balık
Meslek: Antropolog Sunucu
Mezuniyet: Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Paleoantroploji
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

367.432 kez okundu

2.

Tarık Akan

287.339 kez okundu

3.

Mustafa Miraç Kaya

223.260 kez okundu

4.

Yusuf Aktaş

218.861 kez okundu

5.

Volkan Demirel

214.532 kez okundu

6.

Tarkan

213.044 kez okundu

7.

Emre Mor

189.551 kez okundu

8.

Ersay Üner

185.312 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

172.567 kez okundu

10.

İrem Derici

168.085 kez okundu