Cengiz Orhonlu

0
Cengiz Orhonlu

Cengiz Orhonlu 2022 yılında O Kız isimli dizi de Ozan karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Cengiz Orhonlu Kimdir?

Cengiz Orhonlu müzisyen, tiyatrocu ve oyuncu. Ünlü sanatçı Kamuran Akkor ve baterist, orkestra şefi Vasfi Uçaroğlu’nun torunu’dur. Annesinin ismi ise Menekşe Uçaroğlu.

Terakki Vakfı Okulları ve The Catholic University of America Montgomery Collage mezunudur.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra müzisyen olan ünlü isim, piyano, gitar ve davul çalabilmektedir. Ayrıca Eskrim, binicilik ve okçuluk dahil bir çok spor ile ilgilidir. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Mgmt-Nimet Atasoy oyunculuk ajansı bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cengiz Orhonlu Boyu

Cengiz Orhonlu 1.75 boyundadır. Kilosu ise 74.

Cengiz Orhonlu Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

Cengiz Orhonlu 28 yaşındadır. Doğum tarihi 1994, doğum yeri ise İstanbul’dur.

Kats Sahne’de tiyatro oyunlarında oyunculuk, ışık tasarımı ve koordinatörlük yaparak tecrübe kazanmıştır. Bugüne kadar çok sayıda tiyatro oyununda sahne alan Orhonlu, 2013 yılından bu yana sinema ve diziler de rol almaktadır.

Başarılı isim resmi instagram hesabını @cengizorhonlu ismi ile kullanmaktadır.
Cengiz Orhonlu

Cengiz Orhonlu Oynadığı Diziler

Cengiz Orhonlu ilk dizi oyunculuk deneyimini Arka Sokaklar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. 2014 yılında ise Bensiz sinema filmi oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2022 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan O Kız isimli dizinin oyuncu kadrosuna Ozan karakteri ile dahil olmuştur. Dizi de ayrıca Zeynep Sönmez, Ece Efe, Deniz Bakacak, Erkan Petekkaya, Sezin Akbaşoğulları, Dilin Döğer, Münire Apaydın, Merve Polat, Nur Sürer, Selma Ergeç, Burcu Biricik ve Ayten Uncuoğlu gibi isimler de rol almıştır.

Aynı zamanda Tiyatro Net bünyesinde tiyatro oyunlarında sahne almaktadır. Bugüne kadar rol aldığı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

O Kız (Ozan) (TV Dizisi) 2022
Arka Sokaklar (TV Dizisi) 2019
Bensiz (Sinema Filmi) 2013

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz