Cenan Adıgüzel

Cenan Adıgüzel hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? rol aldığı sinema ve diziler, kısaca oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılında dünyaya gelen Cenan Adıgüzel Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Boyu 1.78 cm, kilosu 76, burcu ise Yengeç’tir.

Ekran severler tarafından ilk olarak 2006 senesinde katıldığı Görevimiz Komedi isimli program ile tanınmıştır. 2019 yılında ise BKM Mutfak ekibine dahil olmuştur. Çok güzel Hareketler Bunlar 2 programı ile kariyerini sürdürmektedir. Oyunculuğun yanı sıra skeç yazarı olarak çalışmalarını sürdüren Adıgüzel özellikle, ilk bölümde sahnelenmiş olan Semtsel Dönüşüm skeci ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

2016 yılında İmkansız Olasılık isimli sinema filminde rol almıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan başarılı ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 123bin civarındadır.

Yaşantısını İstanbul, Beşiktaş’ta sürdüren başarılı oyuncu aslen Kayseri’lidir. Liseyi memleketi Kayseri’de okuduktan sonra üniversite için İstanbul’a taşınmış ve Tiyatroya lise döneminde başlamıştır.

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz