KimNereli.net

Cemre Burak

Cemre Burak Kimdir?

Cemre Yaz Tokses
Gerçek adı: Cemre Yaz Tokses
Doğum Tarihi: 1987 (32 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Aranjör DJ
Doğum yeri: Amerika Las Vegas

Cemre Burak Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Cemre Burak müzik dünyasının tanınan isimleri arasında yer almaktadır. Hakkında genellikle kimdir? kaç yaşında? ailesi gibi sorular merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında Amerika’nın Nevada Eyaletinde bulunan Las Vegas kentinde dünyaya gelmiştir. Annesi müzik dünyasının sevilen isimlerinden Nil Burak‘tır. Babası iş adamı Şamil Tokses’tir. Anne ve babası daha sonra boşanmışlardır. Anne tarafından aslen Kıbrıs’lıdır, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Çok küçük yaşlardan itibaren ailesinin de etkisi ile müzikle tanışmıştır. 12 yaşında iken gitar ile birlikte bir çok ritim enstrümanı çalmaya başlamış ve müzik alt yapısını oluşturmuştur.

Özellikle U.F.U.K. başta olmak üzere beğendiği bir çok dj’in setlerini dinlemiş ve büyük çaplı eventlerde performans sergileyen tanınmış isimleri, kendi anlayışı ile dikkatli bir biçimde sentezlemiştir. 2004 senesinde üniversite eğitimine başlamış ayrıca Kıbrıs gece hayatında organizasyonlar gerçekleştirmiş, yurtdışından getirdiği özel isimlere warm up yaparak, kendisini teknik anlamda da geliştirmeyi başarmıştır.

Kısa süre içinde resident dj olarak kariyerindeki basamakları hızla tırmanmaya başlayan Cemre Burak, Yahel, Dirthy South, Kaskade, Jerome Isma-ae, Ralvero, Spankers, Sidekick ( Gio Di Leva ), U.f.u.k., Sarah Fab, Rebis, Volga Tamoz, Hande Yener, Berksan, Nil Burak ve Burak Kut gibi bir çok ünlü dj ve sanatçı ile sahneyi paylaşmıştır. Kıbrıs’ta club, yat, beach ve özel partilerin ardından Amerika’ya dönmüş ve Las Vegas’ta afterhour mekanlarında performanslarını sürdürmüştür.

Özellikle House ve türlerini çalmaya seven Cemre Burak, 2013 ve 2014 yıllarında Türkiye’nin önemli pop yıldızları ile birlikte albümlerde yer almış ve kendi single çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Günümüzde Dj kimliğinin yanı sıra dünyanın önemli isimlerininde aranjörlüğünü üstlenmektedir.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cemre Burak
Gerçek adı: Cemre Yaz Tokses
Doğum Tarihi: 1987 (32 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Aranjör DJ
Doğum yeri: Amerika Las Vegas
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.154 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

338.441 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.595 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.790 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.673 kez okundu

6.

Tarkan

225.668 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.637 kez okundu

8.

Emre Mor

195.270 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.880 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.630 kez okundu