Cemil Şahin

0

Cemil Şahin Veteriner Hekimleri Odası Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Cemil Şahin Kimdir? Aslen Nereli?

26 Eylül 1987 tarihinde Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde dünyaya geldi. İlkokula, 1994 yılında, Kars Fevzi Paşa İlkokulunda başladı. Babasının görevi nedeniyle, ilkokul yıllarını Denizli Merkez, İzmir Merkez ve İzmir Kiraz ilçesinde çeşitli okullarda tamamladı. İzmir’in Kiraz ilçesinde Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda başladığı ortaokulu, İzmir Gaziemir Gazikent İlköğretim okulunda tamamladı.

Lise öğrenimine Burdur Cumhuriyet Lisesinde başladı ve 2004 yılında mezun olduktan sonra, Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesini kazanarak mesleki eğitimine başladı. 5 Yıl süren Yüksek Lisans Düzeyindeki eğitimini başarıya tamamlayarak Veteriner Hekim ünvanı ile meslek hayatına başladı. Mezuniyetini takiben aynı yıl içerisinde, Gemlik Askeri Veteriner Okulunda Asteğmen Adayı olarak eğitim aldıktan sonra, kura sonucu İzmir Menemen 57. Topçu Tugay Komutan Yardımcılığı bünyesinde, Veteriner Hekim Asteğmen rütbesiyle Gıda Kontrol ve Hijyen Denetim Subayı ve Muayene Komisyonu Üyesi olarak Vatani Görevini yerine getirdi ve Veteriner Hekim Teğmen rütbesiyle 2010 yılı temmuz ayında terhis oldu.

Mesleğini Aydın ilinde icra etmek istediği için, Aydın’a yerleşti ve 2010 yılında kiralamış olduğu Besi Çiftliğinde, Besi hayvancılığı faaliyetlerine ve serbest veteriner hekim olarak, kendi muayenehanesinde klinisyenlik görevine başladı. 2013 yılında meslektaşlarıyla birlikte Aydın Efeler ilçesinde ortaklık kurarak klinik çalışmalarına burada devam etti. 2014 yılında, SEGEM tarafından açılan TARSİM Eksperliği Ön Eleme sınavını kazandıktan sonra düzenlenen Temel Eksper Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak Tarım Sigortaları Havuzu Hayvan Hayat Sigortaları Eksperi olarak da mesleki çalışmalarını sürdürmeye devam etti.

2012 yılında, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Anabilim Dalında başladığı Tezli Yüksek Lisans Eğitimini 2015 yılında başarıyla tamamlayarak, Mikrobiyoloji Bilim Uzmanı ünvanı ile mezun oldu.
cemil sahin1
2014 yılında, Aydın İncirliova ilçesi Hacıaliobası Mahallesinde, müteahhitliğini de kendisinin üstlendiği, 480 büyükbaş kapasiteli besi çiftliğini VETPARK ismiyle faaliyete geçirdi ve hayvancılık çalışmalarını burada kendi işletmesinde sürdürürken, 2017 yılında klinik hizmetlerini genişletmek ve geliştirmek amacıyla bir meslektaşıyla birlikte Merkezvet Veteriner Sağlık Hizmetleri San. Ve Tic. Ltd. Şti. ‘ni kurdu ve hayvancılık faaliyetlerine ara verdi.

2016 yılında üye olarak dahil olduğu Aydın Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneğinde 2017-2019 yılları arasında Tanıtım, Medya ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2018 Yılı Eylül Ayında gerçekleştirilen Aydın Veteriner Hekimleri Odası 13. Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Üyeliğine Aday oldu ve Oda Üyeleri tarafından dört meslektaşıyla birlikte Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesini takiben, göreve başlayan 13. Dönem Yönetim Kurulunun ilk toplantısında oy birliği ile Aydın Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve seçildi.

2020 yılı Eylül ayında gerçekleştirilen Aydın Veteriner Hekimleri Odası 14. Olağan Genel Kurul Toplantısında yeniden Yönetim Kurulu Üyeliğine Aday Oldu ve önceki dönemde de birlikte görev yaptığı Yönetim Kurulu Üyesi meslektaşlarıyla birlikte güven tazeleyerek, 14. Dönem Yönetim Kurulu ilk toplantısında yeniden oy birliği ile Aydın Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve getirildi.

2021 yılı aralık ayında, Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Sivil Senatosunda, Sivil senatörler tarafından oy birliği ile Sivil Senato Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Halen, Aydın Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak meslek örgütünde görevini sürdüren Cemil ŞAHİN, Serbest Veteriner Hekim ve Tarsim Eksperi olarak da mesleki çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 2 Kız Evlat Babasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz